Dekorasyon

   Balkon Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?

Balkon Dekorasyonu

Ülkemiz balkon kültürünü seven bir ülkedir, cadde boyunca ilerlerken neredeyse bütün binalarda balkon olduğunu ve balkonda oturup muhabbet eden insanları görebilirsiniz.

Balkon Dekorasyonu

İnşaat yapımında özellikle balkon bölümlerine fazlaca önem verilmektedir. Fakat ev sahipleri tarafından dekoru için fazla önem verilmeyen sadece sandalye ve masa koyarak kullanılan balkonlar, aslında farklı dekorasyon yöntemleri kullanılarak daha eğlenceli ve yaşanılabilir bir ortam haline dönüştürülebilir. Akşam işten yorgun gelindiğinde, sadece masa ve sandalyeden oluşan o sıkıcı ve otururken bile yorulabileceğiniz alanda size daha ferah ve güzel bir ortam oluşturmak hiçte zor değil aslında. Peki neler yapılabilir.

Balkon Dekorasyonu

 

Genel olarak balkon zeminleri beton veya fayans olur. Bu görüntüde gayet sıradan ve sıkıcıdır. Bunun yerine biraz daha faklı bir görüntü elde etmek için, zeminlerde doğal ağaç kaplamaları kullanılabilir, otantik bir hava katar.

Balkon Dekorasyonu

Başka bir yöntem ise yapay çim görünümüne sahip olan halılar kullanılabilir, sanki doğa ile iç içe oturuyormuş gibi bir hava katabilirsiniz. Duvarlara doğal taş döşetebilirsiniz.

Balkon Dekorasyonu

 

Ve balkonlarımızı renklendirmek için, balkonların vazgeçilmez elemanları olan çiçekler kullanılmalı, renkli saksılarda, rengarenk çiçekler.

Balkon Dekorasyonu

 

Işıklandırma konusuna gelince neredeyse en önemlisi diyebiliriz. Farklı şekilde ışıklandırma yöntemlerini kullanarak balkonları olduğundan daha da geniş ve ferah göstermek mümkün.

Balkon Dekorasyonu

Saksılarınıza küçük dekoratif aydınlatıcı modüller yerleştirebilirsiniz, duvar köşelerine nokta şeklinde tasarlanmış olan spot lambalar kullanabilirsiniz, zemin kenarından balkon çevresince döşenmiş yerden şerit led uygulayabilirsiniz.

Balkon Dekorasyonu

 

 

Balkon mobilyaları seçiminde ise küçük ve dar balkonlarda otantik bir görüntü isteyenler için ahşap dokuya sahip mobilyalar, hasır sandalye ve masa kullanabilirsiniz. Biraz daha modern olmasını amaçlıyor iseniz, metal ve cam ağırlıklı olan modelleri tercih etmelisiniz.

Balkon Dekorasyonu

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu