Moda

Erkekler İçin Giyim Önerileri

Erkekler kendi vücut yapısına göre giyinerek daha şık bir görüntü elde edebilirler. Kravat nasıl ve hangi renklerle takılır. Ceket hangi gömleğe uyar. Ayrıntılar kıyafetin daha şık görünmesini sağlar. Erkek giyim kuralları ile sizler harika duracaksınız.

Erkekler İçin Giyim Önerileri
Erkekler İçin Giyim Önerileri

Erkeklerde Giyim Önerileri ve Vücuda Uyan Kıyafetler

Erkekler günümüzde modayı yakından takip eden ve kendilerine kıyafet seçimi yaparken yakışmasına da dikkat edenlerden oldu. Erkek giyim kuralları erkeğin rahat ve kendinden emin kıyafetlerle güzel giyinmesini sağlar. Tarz sahibi erkekler için giyim kurallarını mutlaka okumalısınız.

Erkekler İçin Giyim Önerileri
Erkekler İçin Giyim Önerileri

Uzun boylular; uzun boylular da boyuna çizgili takımlar olduğundan uzun gösterir. Boyuna çizgili takımları kıyafetlerinde kullanmamaları gerekir. Kurvaze takım seçimi önerilir. Uzun boylu erkekler sivri burunlu ayakkabı giymemelidir. Gömlek yakaları uzun ve sivri olmamalı. Duble paça pantolon tercihinden ise uzak durmalıdırlar. Ceket, pantolon ve bunlarla uyumlu gömlekler giyerek kendilerine güzel bir hava yaratabilirler.

Kısa boylular: Kısa boylu erkekler ise uzun görünmek için ince çizgili takımları tercih etmelidir. Koyu renkleri tercih etmelidir. Uzun ceketleri asla tercih etmeyiniz. Ceket seçimi bele oturanlardan olmalıdır. Ceket düğmeleri ise en fazla 3 tane olanlar tercih edilmelidir. Pantolon seçiminde ise paçaları aşağıya daralan pantolon seçimi edilmelidir. Duble paça önerilmez.

İri yapılı erkekler: İri yapılı erkeklerde özellikle koyu renk takımlar tercih edilmeli ve çizgili olanları giyilmelidir. Kalın kumaşlar daha iri göstereceği için uzak durulmalıdır. Kemer yerine askı da uyumlu olur.

Minyon yapılı erkekler: Minyon erkek kıyafetlerinde bele oturan ceketler idealdir. Ceket kollarına dikkat edilmesi gerekir ve uzun olmaması gerekir. Kravatlarında büyük desen kullanmamalarına dikkat etmeleri gerekir. Gömlek yakaları ile manşetler kesinlikle geniş olmamalıdır. Dökümlü kazak ve gömlekler minyon erkeklere uymaz. Pantolon paçaları ise aşağı daralarak inen modellerden olmalıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Boyum biraz kısa ve giyindiklerimden dolayı daha çok kısa görünüyordum. Ama buradaki bilgilerden sonra ne kadar yanlış yaptığımın bir kere daha farkına vardım. Giyiniş şekli insanı gerçekten değiştiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu