Dekorasyon

Banyolar İçin Depolama Fikirleri

Evlerde sıklıkla kullanılan banyolar için depolama fikirleri oldukça önemlidir. Bu sayede banyo daha da kullanışlı hale gelmektedir.

Banyoları kullanışlı hale getirmek için bazı önerileri dikkate almak gerekir. Buna göre banyolar için depolama fikirleri incelenirken öncelikle kullanılacak olan banyonun ebatlardı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu ölçülere uygun olarak dekorasyon yapmak her zaman avantaj sağlamaktadır. Küçük banyolar için daha farklı ve pratik fikirlere ihtiyaç vardır.

Eğer banyoda alafranga tuvalet varsa depolama amacı ile bu kısım değerlendirilebilmektedir. Bunun için klozetin üst kısmına raflı ya da kapaklı olacak şekilde dolap yaptırılabilir. Burada havlular rahatlıkla muhafaza edilerek ortadan kaldırılabilir.

Banyolara Pratik Depolama Önerileri

Geniş banyolar için depolama fikirleri arasında duvar rafları yer almaktadır. Aynı zamanda iç hacmi geniş olan dolaplar da banyolar için hep depolama alanı sağlamakta hem de son derece kullanışlı olmaktadır.

Depolama denilince akla gelen ürünlerden biri de sepetlerdir. Yerden tasarruf etmek amacıyla duvara asılan sepetler eşyaların daha düzenli durmasını sağlarken aynı zamanda banyoda ekstra depo alanı da açmaktadır.

Depolama için genellikle banyo dolapları tercih etmektedir. Banyoların ölçüleri kısıtlı olduğundan dolayı genellikle tercih ince uzun banyo dolaplarından yana olmaktadır. Bu dolaplar derin de olduğu takdirde içerisine pek çok eşyayı alabilmektedir.

Banyo Depolama Fikirleri

Banyo için depolama fikirleri genellikle küçük banyolar için merak edilmektedir. Bu tür banyolarda gömme dolaplar, küçük ve fonksiyonel kutular, kapı üstü rafları, dar ve uzun raflar, ayaklı lavabo altları, ayna üzeri askılar son derece kullanışlı olmaktadır. Özellikle aynanın üzerine yapıştırılan askılar hem banyoda farklı bir görüntü oluşturmakta hem de kullanım bakımından evde yaşayan kişilere ekstra depolama alanı sağlamaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu