Anne-Çocuk

Bebekler Ne Zaman Emekler, Bebeklerde Emekleme Yaşı Kaç?

Bebekler Ne Zaman Emekler, Bebeklerde Emekleme Yaşı Kaç? Bebekler emeklemeye ortalama olarak 8 aylıkken başlarlar. Gelişime göre, 6 aylık iken emekleyen bebekler olabileceği gibi, 9 aylıkken de emekleyen bebekler vardır. Bu konuda internette:

  • Bebeklerin emeklemesi için ne yapmalı
  • Bebekler ne zaman oturur
  • Bebekler ne zaman emekler
  • Bebekler ne zaman yürür
  • Bebekler ne zaman konuşur
  • Bebekler ne zaman emekler Kadınlar Kulübü
  • Bebekler ne zaman Emekler ve Yürür
  • Bebekler En geç ne zaman emekler

Bebekler Ne Zaman Emekler, Bebeklerde Emekleme Yaşı Kaç? Şeklinde çeşitli aramalar yapılıyor. Anneleri endişelendiren konulardan biri de bebeklerin emekleme zamanıdır. Bazı anneler bebekleri henüz 4 aylıkken emeklemesi gerektiğini düşünürler. Belki komşusunun belki de bir akrabasının bebeğinin erken dönemde emeklemesine bakarak, kendi bebeklerinde sorun olduğunu düşünebilirler. Ancak annelerin bilmesi gereken şey; bunun bir yarışma olmadığıdır. Emekleme için bebeğinize yardımı dokunacak egzersizler var. Bu bir stres konusu olmamalıdır.

Bazı Bebeklerde Emekleme Yok

Bebek emeklemezse bu onun hasta ya da güçsüz olduğunu göstermez. Bazı bebekler daha ilk adımı atar atmaz hiç emeklemeden yürümeye başlayabilir. Bebek 6 aylık olduğunda oturmayı öğrenir. Oturmaya başladıktan sonra emekleme sürecine geçer. Ancak bunun bir gelişimsel sinyal veya ölçü olmadığını bilmekte yarar var.

Her Bebek Aynı Değildir

Tüm bebeklerin gelişimi farklıdır. Ailesi, beslenme, genetiği ve daha birçok faktör bebek gelişimini etkiler. Anne- babaya düşen şey sabretmektir. Bebek tok ve mutlu iken kendisine bazı egzersizler yaptırabilirsiniz. Sırt boyun ve kol kasları miniciktir ve gelişim aşamasında narin kasları zorlamadan emeklemesi için kaslarını çalıştırabilirsiniz. Yaptıracağınız egzersiz; bebeğin ellerini başının üzerinde birleştirmesi, sağa sola açması, ilgi çekici bir oyun olarak yavaş yavaş kaslarının çalıştırılmasıdır. Egzersizleri yaptırmak için odanın güvenli bir yerini seçin. Merdiven altında sandalye üstünde balkonda havuz başında, kapı önünde mutfakta kesinlikle egzersiz yaptırmayın. Bebek odasının pencereleri daima kapalı olmalıdır. Günde birkaç kez siz odada iken havalandırılmalı. Bebek emekleme döneminde evde terör estirecek potansiyele sahiptir. Aklınıza gelmeyecek birçok şey yapabilir. Bebek 6-9 aylıkken emeklemeye başlayacaktır. Başlamazsa bir çocuk doktorundan bilgi alarak süreci yönetebilirsiniz.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu