Anne-Çocuk

Ev Yapımı Doğal Öksürük Şurubu

Kış aylarında özellikle grip veya nezle gibi durumlarda doğal öksürük şurubu kullanımı özellikle kısa süre içerisinde öksürük sorununun çözülmesini sağlayabilir.

İlaç kullanmak istemeyenler özellikle ev yapımı doğal öksürük şurubu sayesinde evde hazırlayacakları şurup ile öksürük sorununu çözebilirler. Kullanacağınız ürünler özellikle doğal bir şekilde vücutta etki yaratarak öksürüğün giderilmesini sağlayabilir. Öksürük problemini uzun süredir yaşamakta olanlar evde hazırlayacakları şurup ile kısa zaman içerisinde istedikleri etkiyi elde edebilirler.

Ev Yapımı Öksürük Şurubu Nasıl Hazırlanır?

Öksürük sorununu çözmek için özellikle ev yapımı öksürük şurubu hazırlamak isteyenler gerekli malzemeleri tedarik ederek daha sonrasında yapılış şekline göre uygulama yapabilirler. İhtiyaç duyduğunuz her durumda doğal olarak hazırlayıp tüketebileceğiniz çoğu kısa süre içerisinde öksürük sorunun çözülmesine yardımcı olmaktadır.

Malzemeler:

  • 1 adet orta boy kuru soğan,
  • 1 adet limon suyu,
  • 2-3 diş sarımsak,
  • 1-1,5 su bardağı su,
  • 3-4 yemek kaşığı bal,
  • 1 tatlı kaşığı toz tarçın,
  • 1 çay kaşığı toz zencefil,
  • 3-4 adet karanfil.

Yapılışı;

İlk aşamada öncelikle 1,5 su bardağı suyun kaynatılması gerekir. Su kaynatılırken kuru soğan ve sarımsakları kabukları soyularak güzelce yıkanır. Daha sonrasında minik minik doğranarak hazırlanır. Kaynayan su cam bir kase içerisine alınarak daha sonrasında doğranan soğan ve sarımsakları kase içerisine eklenir. Su soğumaya bırakarak daha sonrasında soğuma işleminin tamamlanmasının ardından süzgeç yardımıyla içerisindeki soğan ve sarımsak parçalarının alınması sağlanır. Elde edilen su cam kavanoz içerisine alınarak limon suyu ilave edilir. Daha sonrasında bal, tarçın ve zencefil eklenir. Karanfil tanelerinin havanda dövülerek toz haline getirilmesi sağlanır ve karışıma eklenir. Bu sayede özellikle hazırlayacağınız evde öksürük şurubu ile öksürük sorundan kurtulabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu