Güzellik

Ev Yapımı Lavantalı Yüz Maskesi

Tempolu yaşam şartları nedeni ile ciltte meydana gelen yorgunluk hissinin giderilmesinde ev yapımı lavantalı yüz maskesinden yararlanın! İş, okul ve koşuşturma arasında vücudumuz bir hayli yorgun düşer. Bu yorgunluk belirtisini ise yüzümüz ile daha çok belli ederiz. Cildimiz solar ve düşer. Bu durum ise özellikle iş yaşantımızda bize dezavataja neden olabilecek bir durumdur. Yorgun düşen ve matlaşan cildimizi evde yapacağımız bazı karışımlar ile yeniden toparlayabiliriz.

Ev Yapımı Lavantalı Yüz Maskesi 1Lavantalı Yüz Maskesi Nasıl Yapılır

Temin edeceğimiz malzeme listesi ile ev yapımı lavantalı yüz maskesi elde etmek mümkün! Karışım için gerekli olan malzemeler yoğurt, bal ve lavanta esansı olmaktadır. 2 çorba kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı bal ve birkaç damla da lavanta esansı ile lavantalı yüz maskesi yapımından yararlanılır. Kuru lavanta veya lavanta yağı bu maske için tercih edilebilir.

Bu tarifte ki miktarlar cildin yatışarak canlılığını kazanmasında oldukça etkilidir. Yoğurt ve bal da cildin nem kazanması açısından ve parlaması açısından önemli besinlerdir. Yoğurt, lavanta ve bal bir kasede karıştırılır. Yüz ile boyun bölgesine sürülen bu karışım 10 dakika cilt üzerinde bekletilir. Ardından ılık su ile durulanır ve cilde uygun nemlendirici krem ile de cildin daha iyi toparlanması sağlanır.

Lavanta Cilde Faydaları

Doymamış yağlar bakımından zengin olan lavanta bir çok konuda insan sağlığına olumlu etkide bulunur. Lavanta cilde faydaları bakımından da çok tercih edilen bakım malzemesi olmaktadır. Antiseptik özelliğe sahip olan lavanta yağı ciltte meydana gelen kesik ve çiziklere iyi gelir. Yaralara uygulanan bu yağ hücrelerin yenilenmesini sağlar ve hızlı şekilde yaraların iyileşmesini de sağlamış olacaktır. Ciltte ki yaraların mikrop kapmasına da önlem alır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu