Hamilelik

Meme Dokusundaki Sert Ve Ağrısız Kitlelere Dikkat

Günümüzde hemen hemen 10 kadından 5’i meme kanserine yakalanmaktadır. Bu meme kanserinin genetik olarak ortaya çıktığı düşünülmekte olur ilaçları ile tedavi edilmeye çalışılmaktadır.

Özellikle kanserin metastatik yani ileri evredeki seviyelerinde durum oldukça ciddi olmakta olup çoğu zaman ölümlerle karşılaşılmaktadır.

Maalesef ki oldukça çok yayılış gösteren kanser insanları en çok süründüren hastalıklardan birisi olmaktadır. Meme kanseri meme de bulunan soran dokuların yani bezlerin çoğalması ve normal fonksiyonlarını yapamaz hale gelmesinden dolayı ortaya çıkmaktadır.

Meme Kanseri Belirtileri

Meme kanserinde en çok görülmekte olan belirti meme dokusundaki sert ve ağrısız kitleler olmaktadır. Bu kitleler belirgin değildir ve nadiren fark edilmektedir. Bunlar dışında memelerde bulunan kızarıklık ya da portakal kabuğu görünümü de meme kanserinin belirtileri arasında yer alır.

Meme Kanseri Tedavileri

Meme kanser tedavisi oldukça ilgi gösterilen alanlardan birisidir günümüzde yapılan gelişmeler sonucunda pek çok hasta bu hastalıkta oldukça uzun yaşam sağlayabilmektedir yani günümüzde, kanser adeta kronik bir hastalık olarak görülmektedir bilindiği üzere kanser genetik özellik taşır ve bu genetik özellikler üzerine birçok ilaç tasarlanmıştır. Günümüzde Gelişmekte olan teknoloji ile birlikte oldukça iyi bir tedavi imkânı sunan Türkiye bu alanda oldukça iyi çalışıyor. Son model ışın cihazları ya da kemoterapi olanakları sayesinde iyileşme ihtimalleri artık daha kolay olmaktadır. Özellikle meme kanseri günümüzün en çok rastlanılan hastalığı olmaktadır. Bundan dolayı da kanser testleri düzenli olarak yapılmalıdır.

İleri evrede bulmakta olan meme kanseri günümüzde oldukça çok gelişmiştir. Meme kanserlerinin oldukça yayılmasına yani ileri evre gelmesine Metastaz denmektedir. Bu gibi durumlarda Metastaz alanında bütün işlemler yapılarak hastanın yaşam kalitesini arttırmak için çalışılmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu