Güzellik

Vajinismus Nasıl Ortaya Çıkar

Vajinismus Nasıl Ortaya Çıkar

 

 

Cinsel ilişki sırasında vaginanın  kasılmayla Vajinismus ortaya çıkabilir. Hatta bazı durumlarda Penisin vajinaya girmesi mümkün dahil olmayabilir. Bu kadınların bazılarında ise  doğumda esnasında da kasılmalar ortaya çıkabilir. Bu da  normal doğumu yani vajinan doğumu neredeyse imkansız hale getirebilir.

 

 

 

 

 

Vajinismus Nasıl Ortaya Çıkar
Vajinismus Nasıl Ortaya Çıkar

Cinsel İlişki Sırasında Ortaya Çıkan Vajinismus

Cinsel ilişki sırasında ortaya çıkan Vajinismus durumlarda ise, kadında cinsel isteksizlik olduğundan kadının uyarılma ve orgazm olamama hissi ile de ortaya çıkacaktır. Çoğu kadında var olan bu durum toplumsal baskılar nedeni ile kadınlar tarafından saklansa da  cinsel yaşamın başlangıcı ile ağrı ve acı ile de ortaya çıkabilmektedir. Sonrasında ilk gece korkusunu atlatamayan kadınlarda bu sorun  uzun süre devam etmektedir.

 

Vajinismus Nedenleri
Vajinismus Nedenleri

 

Vajinismus Nedenleri

Vajinismus Ü sorunu yaşayan kadınların geçmişine bakıldığında ise, ilk gece korkusu başta olmak üzere  cinsel taciz gibi ciddi bir psikolojik Travma, toplumsal baskılar, ilk cinsel  birleşmenin çok ağrılı ve sıkıntılı olması gibi psikolojik zararlar söz konusu olabilir.

 

Vajinismus Sorunu Nasıl Çözülür?

Vajinismus Sorunu Nasıl Çözülür?

Vajinismus Sorunu yaşayan kadınların çoğu vaginanın içine giremeyecek kadar ufak olduğunu düşünürler. jinekolojik muayene bu anlamda kadının vaginanın boyutları hakkındaki ön yargıları yıkmasına  yardımcı olabilir. Gerekli olan durumlarda ise istem dışı ortaya çıkan kasılmalar tedavi yolu  ile önlenebilir.  Bu konuyu parantez içinde detaylandırmak  gerekir ise kadınlara bu konuda cinsel ilişki öncesi gevşeme için uzman tarafından yardım alabilir. Örneğin kadına  vaginanın gevşemesi için bazı teknikler öğrenilebilinir. Kegel egzersizleri olarak bilinen bu teknikler nasıl uygulaması gerektiği hastaya bilgi verilerek  gösterilir. Vaginanın girişinde yer alan kasların çalıştırılması için uygulanan Kegel egzersizi. Sadece vajinismus şikâyeti olan kadınlarda değil idrar kaçırma şikayeti olan bayanlar tarafından da uygulanabilir.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu