Güzellik

Yüz Hatlarında Aşırı Zayıflık İçin Ne Yapılmalı?

Yüz Hatlarında Aşırı Zayıflık İçin Ne Yapılmalı? Yüz hatlarında aşırı zayıflık olanlar yüzden kilo almanın yollarını arıyor. Peki yüz hatlarında aşırı zayıflık için ne yapmalı?

Yüz Hatlarında Aşırı Zayıflık İçin Ne Yapılmalı? Yüz hatlarında aşırı zayıflık bazen rahatsız edici görüntü verebilir. Yüz hatlarındaki zayıflığın bazen beden kilosu ile ilgisi olmuyor ve ideal kiloya sahip kişilerin de yüz hatları da zayıflıklar görülebiliyor. Yüz hatlarında zayıflığa genellikle genetik faktörler neden oluyor. Genetik faktörler bazen tam tersi olarak kişilerin şişman yüz hatlarına sahip olmasına da neden olabiliyor.

Yüz Hatlarındaki Zayıflığı Giderme Yöntemleri Nelerdir?

Çoğunlukla yanakların zayıf ve çökük olması yüzü oldukça zayıf gösterir ve sağlıksız bir görüntü verir. Yüzden kilo alarak, yüz hatlarındaki aşırı zayıflık görüntüsünden kurtulmak mümkün. Yüzden kilo almak için yüz egzersizleri öneriliyor. İşte yüzden kilo almak için tavsiyeler;

Balon Şişirme Egzersizi

Yanaklardan kilo almak için balon şişirme egzersizi yapılabiliyor. Balon şişirirken yanaklar şişip iner ve bu durum yanakların hareketini arttırarak kan akışını hızlandırır. Bu sayede yanaklar canlanır ve kolay kilo alabilir. Düzenli olarak balon şişirme egzersizi yaparak yüz hatlarınızda değişimi görebilirsiniz.

Sakız Çiğneme Egzersizi

Benzer bir metot olarak sakız çiğneme egzersizi de hareket sağlayarak yanaklardan kilo almak için faydalı olabilir. Sakız çiğnemek aynı zamanda çene kaslarını da harekete geçirir ve yüz felcini önler.

Bal ve Papaya Karışımı

Bal cilde canlılık veren bir besindir. Yüzden kilo almak istiyorsanız düzenli olarak bal tüketmelisiniz. Aynı zamanda balı yüzünüze uygulayarak da kilo alabilirsiniz. Bir tatlı kaşığı bal ile bir tatlı kaşığı rendelenmiş papaya bitkisini karıştırın ve yüzünüze, özellikle yanak bölgesine sürün. 10-15 dakika kadar beklettikten sonra durulayın. Bu bakımı günlük olarak tekrarlarsanız zaman içerisinde değişimi fark edeceksiniz.

Süt Tüketimi

Süt içerisindeki kalsiyum sayesinde kemik ve kas gelişimini destekler. Yüz kaslarının güçlenmesi ile yüzün daha dolgun ve daha canlı görünür. Düzenli olarak günde 1 bardak süt tüketmeye çalışın. Aynı zamanda süt ile yüzünüze ve yanaklarınıza masaj yapmak da faydalı olacaktır.

Estetik Operasyonlar

Yüz hatlarında değişiklikler yapmak için estetik operasyonlardan faydalanılır. Yüz hatlarındaki aşırı zayıflığı gidermek için yüz dolgusu yaptırılabilir. Yüz dolgusu yöntemi ile yüzün zayıf olan bölgelerindeki çökmüş görüntü ve ciltteki asimetri düzeltiliyor ve daha hacimli yüz hatları oluşturuluyor.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu