Güzellik

Aydınlatıcı Kullanmak İçin 5 Neden

Aydınlatıcı kullanmak

 

Makyaj yaparken aydınlatıcı da kullanmalı ama nasıl kullanmalı? Aydınlatıcı kullanılarak nasıl makyaj hileleri yapılabilir? Ne gibi avantajlar sağlar?
Genç Gösterir: Aydınlatıcı kullanmanız için pek çok neden vardır. Öncelikle cildinizi daha genç gösterir. Elmacık kemiklerinizin üzerine biraz likit aydınlatıcı sürerek hem hatlarınızı vurgulayabilir, hem de cildinize ışıltı kazandırabilirsiniz.
Koyu Halkaları Gizler: Tek başına bile gözlerinizin altında bulunan koyu görünümü hafifletir. Fakat aydınlatıcılar da kapatıcılar gibi kapatma özelliğine sahip değildir. Kapatıcı ve aydınlatıcıyı birlikte gözlerinizin diğer kısımlarında kullanabilirsiniz. Böylece göz etrafınızın aydınlanmasını ve dikkatlerin bu sürdüğünüz kısımlara çekilmesini sağlayabilirsiniz.
Dudakları Vurgular: Aydınlatıcıyı dudaklarınızı daha da vurgulamak ve daha dolgun göstermek için kullanabilirsiniz. Bunun için ise üst dudağınıza az miktarda aydınlatıcıyı uygulamalısınız.
Gözleri Daha Büyük Gösterir: Tıpkı dudaklarınızdaki gibi gözlerinizi de aydınlatıcı kullanarak daha iri gösterebilirsiniz.Gözlerinizi büyük göstermek için gözlerinizin iç kısımlarına kalem aydınlatıcıyı uygulamalısınız.
Güzel Görünen Kaşlar: Aydınlatıcı kullanmanız kaşlarınızın daha şekilli ve güzel görünmesini sağlayabilir ve onları vurgulayabilirsiniz. Bunun için ise kaşlarınızı doldurduktan sonra kaşlarınızın etrafına aydınlatıcı uygulamanız gerekmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu