Güzellik

Bitkisel Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?

Doğa birçok güzelliğin sırrını içinde saklıyor. Bizler için inanılmaz mucizeler sunuyor. Doğanın bize sunmuş olduğu bu mucizeleri kullanarak birçok soruna çözüm bulmak mümkün. Öncelikle cilt bakımımız için doğadan gelen birçok şey ile maskeler, tonikler, hazırlayabiliriz.

  Elma sirkesi ile tonik: 2 kaşık elma sirkesi ile 2 kaşık suyu iyice karıştırın, göz çevresine fazla getirmeden tüm yüzünüze uygulayın ve durulayın.

 Dereotu toniği: Bir demet dereotu, 25 gr badem yağı, 1 adet maden suyu. Dereotunu iyice yıkayın ve karıştırıcı yardımıyla çekin, badem yağı ve maden suyunu katıp karıştırın. Karışımı buz kalıplarında dondurun ve her gün yüzünüze uygulayın. Sağlıklı, canlı ve parlak bir cilde sahip olacaksınız.

  Lavantalı tonik: Lavanta, papatya, yarım fincan alkol ( saf) hatmi çiçeği, melisa ve içme suyu. Bütün malzemeleri bir kaba koyun, demlenmesini bekleyin, süzün. Hazırladığınız karışımı ile yüzünüzü silin.

   Limonlu tonik:1 çay bardağı votkayı 1 adet limon suyu ile karıştırın. Temiz kapaklı bir şişede saklayabilirsiniz. Sabahları ve yatmadan önce yüzünüzü temizleyin.

 Yağlı ciltlere tonik: 8 kaşık maden suyunu 1 kaşık elma sirkesi ile karıştırarak yağlı ciltlere faydalı olacak bir tonik hazırlamış olacaksınız.

 Sivilceli cilt için tonik: Bir tutan biberiye otu, bir tutam ada çayı ve saf alkol. Biberiye otu ve ada çayını kaynamış suda demleyin,20 dakika sonra süzün, saf alkolü ilave edip karıştırın. Yüzünüze uygulayın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu