Moda

MODASI ASLA GEÇMEYEN 3 KADIN PARFÜMÜ

Kokumuz daima bize özeldir. Parfümün tenimizle birleşimi herkeste farklıdır. Aslında her parfüm hem kişiye özeldir, hem de aslında aynıdır. Ama parfüm konusunda klasiklerin yeri çok ayrıdır.

Guerlain Shalimar

1925 senesinde piyasaya sürüldüğünden beri pek çok kadının vazgeçilmezi olan ve klasik haline gelmeyi başaran bu parfümün aslında bir hikayesi de var.
Oryantal tarzda bir koku olan ve kehribar notasını, odunsu bir esintiyle taşıyan bu parfüm kelime anlamı olarak ‘aşk tapınağı’ anlamına da gelir. Pudralı ve sımsıcak bir koku olan Shalimar, özellikle kış mevsimine uygun bir parfümdür.

Christian Dior Diorissimo
İnci çiçeğinden esinlenerek tasarlanan bu parfüm, mutluluğu ve canlılığı simgeliyor. Aynı zamanda bu parfüm markanın şanslı çiçeği olarakta kabul ediliyor ve Christian Dior tarafından romantik,ferah ve umarsız olarak özel şekilde tanımlanıyor. Tam bir yasemin kokusunu bu parfümle bulacaksınız.

Chanel No.5

Marilyn Monroe’nun ve daha pek çok ünlünün hit parfümü. Coco Chanel, bu parfümü özel müşterileri için üretmiş ve asla bu kadar popüler olmasını düşünmemişti. Reklama asla ihtiyaç duymayan tüm zamanların favorisi bir parfüm. Marilyn Monroe,bu parfümün en ünlü fanatiklerdendir. Aslında bir öyküsü de vardır ve “En kusursuz hata.” olarak anılır. Nedeni de ilk üretimde planlanan formül haricinde bir ekleme yapılmasıdır. Ardından Coco Chanel 5. Şişede bu üretimi aniden durdurur. Ama sonrada bu ‘kusursuz hata’ başta özel müşterilere, daha sonra da tüm dünyaya satışa sunulur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu