Güzellik

Büyüleyici Güzellik İçin Fondöten Nasıl Sürülür?

Büyüleyici Güzellik İçin Fondöten Nasıl Sürülür? Makyaj malzemeleri oldukça çeşitli kategoriye sahiptir. Makyaj yaparken her malzemeyi kullanmak zorunlu değildir fakat kusursuz bir makyaj için fondöten kullanmak olmazsa olmazdır. Peki büyüleyici güzellik için fondöten nasıl sürülür?

Büyüleyici güzellik için fondöten nasıl sürülür sorusu pek çok kadının merak ettiği bir konudur. Çünkü doğru sürülmediği takdirde oldukça rahatsız edici bir görüntüye sebebiyet verecektir. Bu yüzden fondötenin doğru kullanımı oldukça önem arz etmektedir.

Fondöten sürmenin ilk kuralı kesinlikle temiz bir cilde sahip olmaktır. Öncelikle cildi derinlemesine temizleyip, ölü derilerden arındırmak gerekmektedir. Sonrasında ise peeling ve nemlendirme işlemi uygulanabilir. Ayrıca makyaj bazı da unutulmaması gereken detaylardandır.

Fondöteni Doğru Sürme Teknikleri

Fondöteni doğru sürme teknikleri kolay ama bir o kadar da özen isteyen tekniklerdir. Bu teknikler ise şu şekildedir:

  • Ölü derilerden arınmış, temiz ve nemli bir cilde sahip olmak ilk aşamadır.
  • Kişiler cilt tipini belirleyip fondöten seçimlerini bu doğrultuda yapmalıdır. Örneğin; yağlı cilt tipine sahip kişiler matlaştırıcı etkisi olan fondöten tercih etmesi gerekirken, kuru cilt tipine sahip kişiler nemlendirici etkiye sahip fondötenlere yönelmelidir.
  • Fondöten sürülecek malzemenin temizliği de oldukça önemlidir. Kullanılacak olan fırça veya sünger her makyaj öncesi muhakkak temizlenmelidir. Bunların yanı sıra parmaklar ile sürmek de bir seçim olabilir fakat doğru sürüş darbeleri için uzmanlar fırça veya süngerden yardım almanın daha doğru olduğunu önermektedir.
  • Renk ise bir diğer önemli noktadır. Kullanılacak olan fondöten kesinlikle cilt rengi ile uyumlu olmalıdır. Yani koyu bir ten rengine sahip kişiler açık tonlarda fondöten uygularsa oldukça rahatsız edici bir görüntü ortaya çıkacaktır.
  • Fondöten nasıl sürülür sorusunun bir diğer cevabı ise kalın tabaka halinde sürmemek olacaktır. Olabildiğince ince, yokmuş hissiyatı verecek şekilde uygulanmalıdır. Işık veya güneş ışınları vurduğu zaman yaşı olduğundan daha büyük gösterecek şekilde olmamalıdır.
  • Fondötenin her yere eşit dağılım sağlandığından emin olunmalıdır.

Unutulmaması gerekir ki doğru makyaj kusursuz bir görünüm yaratırken, yanlış uygulanan makyaj kişileri olduğundan daha olumsuz bir forma sokabilir. Bu yüzden doğru hamleleri yapmak son derece önemlidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu