Güzellik

Evde Kuru Şampuan Nasıl Yapılır?

Evde Kuru Şampuan Nasıl Yapılır? Evde kuru şampuan yapımı ile sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz. Üstelik çok da pratik bir şampuan yapımı burada mevcuttur.

Evde Kuru Şampuan Nasıl Yapılır? Evde mısır nişastası ve kakao tozunu karıştırıp hoş bir karışım elde edebilirsiniz. Bu karışım ile de oldukça sağlıklı ve işlevsel bir şampuan elde edebilirsiniz. Kuru şampuan normal olarak alınan şampuanlara göre daha sağlıklı olur. Çünkü içinde ne olduğunu bilirsiniz. Üstelik kimyasal açıdan da herhangi bir katkı maddesi içinde yer almaz. Siz de birkaç malzeme eşliğinde bu şampuanı yapıp anında saçlarınızı beslemeye başlayabilirsiniz. Saçlardan saç köküne kadar her anlamda etkili olan bir şampuan ortaya çıkacaktır.

Kuru Şampuan Yapımı

Kuru şampuan yapımı için sadece birkaç malzemeye ihtiyaç duyulur. Bunlar şu şekilde sıralanır;

  • Mısır nişastası
  • Kakao tozu
  • Damla lavanta özü yağı
  • 100 gramlık cam kavanoz

Kuru şampuan yapımı ile saçlarınıza koyu ve kahverengi bir renk katmak da şimdi artık mümkün. Karışımın içinde kakao yer aldığı için kakaodan dolayı saçlarda renk değişimi meydana gelir. Bu malzemeler iyice karıştırıldıktan sonra kurumaya bırakılır. Bir müddet sonra kuruduktan sonra da kullanıma hazır hale gelir. Şimdi siz de bu malzemeler eşliğinde sağlıklı bir saç yapısına sahip olabilirsiniz. Üstelik çok da pratik bir yapımı mevcuttur. Yani bunun için çok fazla vakit kaybı yaşanması söz konusu olmaz.

Kuru Şampuan Yapımının İncelikleri

Kuru şampuan yapımının incelikleri arasında öncelikle malzemelere en ufak bir katkı maddesi katılmaması yer alır. Ayrıca kimyasal bileşenlerden de içerikler korunmalı. Kuru şampuan yapmak için kurutma anlamında güneşten faydalanmamak gerekir. Çünkü güneş malzemeleri yakabilir. Sadece oda sıcaklığında normal bir şekilde kurumaya bırakılabilir. Seçilen her bir malzemenin de kendi alanında kaliteli olması gerekir. Böylece daha sağlıklı sonuçlar almak mümkün hale gelir. Yukarıda sayılan her bir incelik kuru şampuan yapımı için oldukça önem taşır. Tüm bunlara uyulursa eğer ortaya çok sağlıklı ve işlevsel bir şampuan çıkacaktır. Evde kuru şampuan yapmak için birkaç malzeme ile içeriği hazırlayıp saçlarınıza derinlemesine yedirmeniz yeterli olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu