Güzellik

Cilt Parlatan Maske Tarifleri

Soluk ve yorgun görünen ciltleriniz için cilt parlatan maske tariflerinden yararlanabilirsiniz. Böylece cildiniz ışık saçacaktır. Doğal cilt maskelerinin önemi gittikçe artıyor. Tükettiğimiz meyve ve sebzeler cildin sağlığını yerine getiriyor ve onlarca çeşit meyve ve sebze her cilt tipine de hizmet etmesi ile biliniyor. Üstelik bu doğal malzemelerden hazırlanan cilt ürünleri yan etki göstermiyor ve en hesaplı şekilde elde ediliyor.

Muz Maskesi

1 adet muz, 1 çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu ile cildinizin ışıl ışıl olmasını sağlamak oldukça kolay ve son derece hesaplıdır. Bütün malzemeler bir kap içerisine konur ve bir çatal yardımı ile iyice ezilir. Kaliteli bir bar ile cildin temizlenmesinin ardından elde edilen muz maskesi cilde eşit bir şekilde uygulanır. 10 ila 15 dakika boyunca yüzde bekletilen maske ılık su veya soğuk su ile iyice durulanır. Muz maskesi ile cildin aydınlanması son derece mümkündür. Haftada 2 defa uygulana bu maske ile cildin parlaklığı korunmuş olacaktır.

Cildi-parlatan-maske-tarifleri

Kahve Ve Kakao Maskesi

4 yemek kaşığı şekersiz kakao tozu, 8 yemek kaşığı süt, 4 yemek kaşığı öğütülmüş kahve ve eğer cildiniz kuru ise 2 yemek kaşığı bal eğer cildiniz yağlı ise  yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu ile elde edilen kahve ve kakao maskesi cilde uygulanır ve cildin daha sağlıklı görünmesi sağlanır. Kakao tozu ve kahve birbirine karıştırılır.

Süt bu toza yavaş yavaş eklenir ve karıştırılır. Ardından diğer malzemelerde eklenir. Hazırlanan karışım cilde iyice sürülür. 15 veya 20 dakika boyunca kurumaya bırakılan maske bol ve ılık su ile temizlenir. Cildin ışıl ışıl olmasını sağlayan bu maske haftada bir defa cilde uygulanmalıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu