Teknoloji

Windows 10’a Font Seçenekleri Geliyor

Microsoft sürekli yenilediği Windows 10 için bir sonraki güncellemesinde ayarlar menüsünde yer alan seçenekleri yazı tipi seçeneklerini de eklemeye hazırlanıyor. Bu özellik sayesinde Windows 10 kullanıcıları bu güncellemeye sahip olduktan sonra ayarlar menüsüne girerek istediği yazı tipini seçebilecek.

Microsoft tarafından Windows 8’in piyasaya sürülmüş olduğu günden bu yana Microsoft denetim masasını geri planda tutarak ayarlar kısmına yeni uygulama özellikleri eklemesi ile dikkat çekiyor. Windows 10 kullanıcıları için yayınlanacak Redstone 4 güncellemesi ile birlikte gelecek olan değişikliklerin içerisinde ayarlar uygulamasında Windows 10 tarafından kullanılan arayüz fontlarını değiştirme imkanı da yeni bir özellik ile sağlanacak.

Yeni güncelleme yayınlandıktan sonra ayarlar kısmından kişiselleştir menüsünde yazı tipleri seçeneği de yer alacak Ve bu özellik sayesinde Windows 10 arayüz fontları için istediğiniz yazı tipi seçeneğini farklı stil ve boyutlar ile ayarlama imkanı sunulacak. Slogan yazı tiplerinin haricinde daha fazla yazı tipi seçeneği Microsoft Store üzerinden indirilebilecek.

Kontrol Panelini Hala Kullanmak Mümkün

Microsoft Redstone 4 güncellemesi ile yazı tipi ayarlarını modem bir Windows 10 kullanıcı arayüzüne taşıyacak Böylece denetim masası yerine ayarlar uygulamasında görünen yeni bir özellik daha olacak. Microsoft tarafından yapılan bu değişiklikler ile yakın gelecekte kontrol panelinin tamamen ortadan kalkacağı ve tarih olacağı tahmin ediliyor.

Fall Creators Update (1709) ile Başlat tuşuna sağ tıklama işlemi yapıldığında açılan Pop up menüsünün kaldırılmasının ardından başlat kısmına tıklayarak kontrol paneli yazılarak kontrol paneline ulaşmak hala mümkün. Her ne kadar yakın gelecekte kontrol panelinin ortadan kalkacağı tahmin edilse de her şeye rağmen hala sadece kontrol paneli üzerinden değiştirmekte olan bir çok detaylı ayarın bulunduğu unutulmamalı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu