Dekorasyon

Tik Ağacı Mobilyalar

Görünce hatırlansa da adı bilinmeyen Tik ağacı tasarımları oldukça şık bir sonuç ortaya çıkarır. Tik ağacı tasarımlarıyla en iyi şekilde dekore edeceğiniz mobilyalar, dayanıklılık söz konusu olduğu durumlarda kullanılır.

Özellikle dış mekanlarda gördüğümüz Tik ağacı tasarımları ile bahçe ve teras tasarımları beğeni kazanan seçenekler haline gelebilir. Bahçe ve teraslarda kullanılan tik ağacı, Afrika ve Uzakdoğu’da iklimlerinde yetişmektedir. Maliyetli bir malzeme olsa da en dayanıklı ürünler arasındadır. Dış mekanlarda havuz kenarı mobilyaları çoğu zaman tik ağacından yapılır.

Her ortama uyum sağlayan tasarımlar direk soğuk ya da sıcağa maruz kalsa da herhangi bir zarar vermeyeceği mobilyalarınızın dayanıklı olmasıyla bütünleşir.

Tik Ağacı Yer Döşemesi

Dayanıklı olduğu için maliyeti de yüksek olan tik ağacı yer döşemesi olarak tercih edildiğinde dış mekanlar, teras, bahçe ve banyolarda kullanılabilir. Yürüme yolu ya da havuz kenarında, duş zemininde ya da teknelerde tik ağacı ürünleri kullanılabilir. Yani her alanda tik ağacının kullanılması beklendik bir etki yaratarak en iyi sonucu verecektir.

Tik Ağacı Mobilya ve Zeminlerin Bakımı

Son derece dayanıklı bir malzeme olan ve zemin bakımı hususunda yoğun koruma sağlayan tik ağacı mobilyalar düzenli olarak yağlanıp uzun ömürlü hale gelebilir. Tik ağacı bakımı için gerekli olan bakım tik ağacı yağıyla sağlanır.

Tik ağacından üretilen mobilyanın kullanılması söz konusu olduğunda haşerelere karşı da yüksek bir önlem almış olursunuz. Çünkü haşereler tik ağacını hiç sevmez. Şezlonglar, masa ve sandalyeler gibi alanlarda tik ağacının tercih edilmesi, sizi uzun yıllar kullanacağınız evladiyelik mobilyalara sahip edecektir. Küçük ya da büyük her türü alanda tik ağacı mobilyaları sizi memnun edecek sonuçlar sunarak tüm sert koşullara dayanıklı olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu