Teknoloji

Google CEO’su: “Yapay Zekalar, Elektrik ve Ateşin Keşfi Kadar Önemli!”

Geride kalan son iki üç sene içerisinde meydana gelen gelişmeler ile Google yapay zekalar için altın çağının yaşandığı konusunda hemfikir.

Facebook M, Robot Sophia, Google Assistan, Siri gibi nice yapay zeka ürünleri geride bıraktığımız son birkaç yılda insan hayatını oldukça kolaylaştırdığı ve yapay zekalar ile ilgili yapılan çalışmalar sonucu ciddi bir şekilde hız kazanan bu çalışmalar ile altın çağını yaşamakta olan yapay zekalar her geçen gün daha da gelişerek hayatımıza daha da çok gidiyor. Google CEO’su Sundar Pichai yakın gelecekte yapay zekaların insanlığa yön verecek bir şekilde gelişim göstereceği konusunda oldukça emin.

Yapay Zeka En Az Elektrik Ve Ateşin Keşfi Kadar Önemli

Kısa bir süre önce yayınlanan bir televizyon programında yapay zekalar hakkında oldukça önemli açıklamalar yapan Sundar Pichai  günümüzde yapay zekaların insanoğlu için üzerinde çalışılan en önemli şey olduğunu ifade ederek bu durumun ateşin ve elektriğin keşfedilmesi kadar büyük bir öneme sahip olduğunu ifade etti.

Gelecekte yapay zekaların birçok şeyi yapabileceği konusunda oldukça iddialı olan Sundar Pichai hava değişimleri yüzünden meydana gelen olumsuz etkilerden kurtulmak, günlük hayata dair kolaylıklar sağlamak ve hatta günün birinde kansere çözüm üretmek gibi birçok durumda bu yapay zekaların etkili olacağını belirtti. Şu an için Google CEO’su Sundar Pichai tarafından iddia edilen şeyler ile ilgili gelişmeler tam anlamı ile  olmasa bile yavaş yavaş daha çok hayatımıza girmeye başlayan yapay zekalar ile ilgili olarak bu konuda en çok yatırım yapan Google tarafından böyle bir açıklamanın gelmesi gelecekte bizi bir çok köklü ve büyük değişimin beklediğinin habercisi olabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu