Güzellik

Dik Durmanın Avantajları

İnsanlarda dik durmanın avantajları arasında özgüven ön planda yer almaktadır. Dik durmanın özgüven üzerinde her zaman görünmez bir gücü bulunmaktadır. Düzgün duran bir omurga sisteminin hayatımız içerisinde olumlu etkilerini bu yazımız üzerinde sizlerle bir araya getiriyoruz. İş görüşmesi ya da diğer organizasyonlarda her insanın yaşamında gözlerin üzerimizde olduğu durumlar ortaya çıkabilir. Bu durumlarda ise biraz daha fazla özgüvene ihtiyaç duymaktayız. Uzmanlara göre, kişisel özgüvene sahip olmak zor bir durum değildir. Sahip olduğunuz omurganızı dik tuttuğunuz zamanda bile özgüveniniz artmaya başlayacaktır. Bu yazımızda yer alan dik bir vücuda sahip olmanın avantajlarını hemen okuyabilirsiniz.

Dik Duruş Özgüveninizi Arttırır

Yapılan araştırmalara göre görüşme sırasında boyunuza sürekli olarak dokunmak özgüven eksikliğini belli etmektedir. Bu durum eski zamanlardan kalma ilkel bir tepki olarak bilinmektedir. Beden strese girdiği zaman şahdamarını koruyabilmek için özellikle ellerini boynuna götürme ihtiyacı hissetmektedir. Ellerinizin her zaman kucak bölgesinde olmasına dikkat etmeniz tavsiye edilir.

Gergin olduğunuz zaman öne doğru kıvrılabilirsiniz. Bu sayede daha küçük göründüğümüzü ve dikkat çekmediğimizi düşünebilirsiniz. Ancak yapılan araştırmalar gergin bile olsanız her zaman dik durmamız gerektiğini söylemektedir. Bu sayede karşımızdaki kişi bizi ciddiye almakta ve konuşmalarımızı dikkatle dinlemektedir.

Yapılan araştırmalar dik duruşun olumlu bakış açısı ile ilgisi olduğunu açıklamaktadır. Kendimizle ilgili düşüncelerimizi ve yeteneklerimizi dik duruş son derece iyi bir şekilde ifade etmektedir. Uzun süre oturduktan sonra, ayağa kalkarak dik şekilde durmak ve esnemek enerjinizi yükseltmeye yardımcı olmaktadır. Bununla beraber stresi de azaltır. Gün içerisinde egzersiz olarak bol bol ayağa kalkarak dik durma egzersizi yapabilirsiniz. Dik durmak oksijen alımını arttırmaya yardımcı olmaktadır. Daha iyi nefes almak sizi daha sakin ve özgüvenli hale getirecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu