Dekorasyon

Ev Dekorasyonunda Ayna Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Ev Dekorasyonunda Ayna Seçimi Nasıl Olmalıdır? Ev dekorasyonunda çeşitli aksesuarlar kullanmak, evi daha şık daha modern bir hale getirmektedir.

Ev Dekorasyonunda Ayna Seçimi Nasıl Olmalıdır? Aynaları sadece aksesuar olarak düşünmemek gerekir. Aynalar bulunduğu bölgeye derinlik katarak mekânı daha geniş daha ferah gösterebilir. Bu sebeple aynayı kullanacağınız mekân da oldukça önemlidir.

Ev Dekorasyonunda Sihirli Aynalar

Aynalar bulunduğu her bölgeye derinlik ve parlaklık katmaktadır. Örneğin daha dar bir alanda kullanacağınız ayna bulunduğu bölgeye genişlik ve aydınlık görünüm kazandırır.

Ayna tercihlerinizi daha çok odak noktası üzerinde toplayabilirsiniz. Örneğin bir konsol üzerine konumlandıracağınız ayna tüm ilgi ve odağı burada toplayacaktır. Dolayısı ile aynaların kullanım alanları oldukça kritiktir.

Evinizde bulunan aksesuarların arkasında da kullanacağınız aynı aksesuarlarınızı daha parlak daha modern gösterecektir.

Örneğin dar bir oda da boydan boya kullanacağınız ayna odayı daha geniş gösterecektir. Bu aynaları yemek masanızın arkasına da konumlandırabilirsiniz.

Pencere kenarlarınıza yerleştireceğiniz aynalar ise gün ışığını daha güzel bir şekilde odaya yayacaktır.

Daha alçak daha dar bir alanda tavandan boydan boya bir ayna kullanmak ortamı daha yüksek ve daha geniş gösterecektir.

Çeşit çeşit desen desen farklı türde aynalar vardır. Özellikle değişik türde de kullanacağınız aynalar, bulunduğunuz ortamı daha şık gösterecektir.

Kapı girişlerinde kapının tam karşısında veya vestiyerin arkasında, dar hollerde ayna kullanarak mekânı daha geniş bir hale getirebilirsiniz. Bu şekilde mekâna derinlik katarak alandan tasarruf edebilirsiniz. Bazı hollerde gizli dolaplar bulunmaktadır. Bu gizli dolapların üzerini ayna ile kaplayarak hem mekânı genişletip hem de dolap görüntüsünü gizleyebilirsiniz.

Bu şekilde çeşitli yerlerde ayna kullanarak hem mekândan tasarruf edebilir hem de mekânı daha geniş daha aydınlık gösterebilirsiniz. Aynayı kritik yerlerde kullanarak bulunduğunuz yere bambaşka bir hava katabilirsiniz.

Son dönemlerde ayna detayı her alanda kullanılmaktadır. Çeşit çeşit dekoratif objelerde de ayna detayı kullanılmaktadır. Özellikle günümüzde ayna detayı orta sehpa ve yan sehpalarda da sıklıkla kullanılmaktadır. Yine aynı şekilde yemek masalarında ve konsollarda oldukça sıklıkla ayna detayı kullanılmaktadır. Çerçeveler, vazolar, dekoratif objeler hemen hemen her detayda ayna deseni vardır.

 

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu