Güzellik

Evde Kirpik Bakımı Yapmanın Yolları Nelerdir?

Evde Kirpik Bakımı Yapmanın Yolları Nelerdir? Kişisel bakımına önem veren her insan, gerekli bakımlarının yapılması için evde yaptıkları doğal tariflerden faydalanmaktadır.

Evde Kirpik Bakımı Yapmanın Yolları Nelerdir? Kirpik, yapı itibarıyla yüzde üçü sudan, yüzde doksan sekizi de keratinden oluşmaktadır. Mevsim temel tabanlı değişiklikler ile hassas dönemlerin etkilediği yapısallık, kirpik bünyelerinin zayıflamasına ve dökülmesine neden olmaktadır. İncelme ve dökülme gibi sorunlar yaşana bilmektedir.

Kirpiklerin Güç Kazanması

Kirpik yapısına doğrudan tesir eden ve az bir zaman ayırmakla hem gür hem de sağlıklı ve doğal görünümlü öneriler bulunmaktadır.

Uzama Sorununa Maske

Kirpikler, zaman içerisinde uzayamama gibi bir sorun yaşaya bilmektedir. Kirpiklerin bu kısır döngüden kurtarılması gerekir. Bunun için de yapılması gereken bazı yöntemler bulunmaktadır. Mesela bir fincan doğal zeytinyağı ile 1 tutam fındığa ceviz ilave edilerek karıştırılmalıdır. Karışım bir süre bekledikten sonra süzülür. Elde edilen bu yağlı sıvı, her gece yatmadan evvel kirpiklere sürülür. Düzenli yapılan bu sürme işlemi, istenen verimi sağlayacak ve kısır döngüden kirpikleri kurtaracaktır.

Dökülen ve Seyrelen Kirpikler

Kirpikler, bazen dökülürler. Dökülme neticesi seyrelme yaşayan kirpikler, kişiyi rahatsız eder. Bunun da doğal ve evde bir çözümü bulunmaktadır. Miktarları eşit olmak şartıyla, hint yağı ile badem yağının karıştırılması istenmektedir. Elde edilen karışımın uyku vakti öncesinde, baştan aşağıya tüm kirpiklere sürülmelidir. Kulak temizleme gibi aparatlar yardımı ile yapılan bu işlemin düzenli yapılması ile sorunun çözüldüğü görülecektir.

Kirpiklerde Aloe Vera Etkisi

Aloe vera bitkisi günümüzde hemen her evde bulunmaktadır. Güneşten yanan cildin bir numaralı sorun gidericisidir. Yanık tedavisinde oldukça kuvvetli bir problem çözücüdür. Aynı zamanda makyajın temizlenmesi için biçilmiş kaftandır. Aynı zamanda kaşlar için kullanılan bir jeldir. Kirpikler üstünde hem büyümesi hem de güçlenmesi yönünden oldukça etkilidir. Kırılan bir aloe vera yaprağından jeli çıkarılır. Çıkan jel de kirpiklere uygulanır. Gece boyunca kirpikler üstünde duran jel, istenen etkiyi sağlayacaktır.

Vazelinin Kirpikle Buluşması

Vazelin, yatmadan önce kirpiklere sürülmesi halinde kirpiklerin uzamasına etki etmektedir. Kirpiklerin eskisine oranla uzadığı gözlenecektir. Düzenli kullanımla bir süre sonra fayda sağladığı anca gözlemlene bilmektedir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu