Güzellik

Evde Bitkisel Saç Boyası Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir?

Evde Bitkisel Saç Boyası Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir? sorusu saçları yıpranmış ama bir türlü farklı saç rengi yapmaktan vazgeçemeyen kadınların sorduğu sorular arasındadır. Bizde bu yazımızda evde saç boyası yapımı hakkında merak edilenleri ele aldık.

Evde Bitkisel Saç Boyası Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir? Kimyasal boyalar insanları güzel göstermeye yarasada aslında içimizde kötü yan etkiler bırakmaktadırlar. Bu yan etkiler zamanla içimizde birikir ve birçok hastalığa neden olurlar. Bu hastalıklardan bazıları ise;

Demans

Alzaimer

Sinir sistemi hastalıkları

Saç dökülmesi

B12 vitamini düşüklüğü gibi hastalıklardır.

Bu nedenle kimyasal saç boyası yerine bitkisel saç boyaları kullanmalıyız. Bitkisel saç boyaları evde kendi başımıza da yapabileceğimiz boyalar olabilir. Evde saç boyası yapılır mı? Sorusuna aslında cevap olabilir. Evde saç boyası yapmak tabi ki mümkündür. Bu sayede hem saçınızı boyamış, hem de içerisindeki vitaminler ve minerallerle saçınıza bakım yapmış olursunuz.

Bitkisel Saç Boyası Nasıl Yapılır?

Saç boyası yaparken ilk amacımız saçımızın bakımı olduğundan vitamin ve minerallerle dolu saç bakım kürünü sizlerle tanıştırmak istiyoruz. Ünlü güzellik uzmanlarından aldığımız bu kür saçlarınızı koyu kestane renginde yapacak ve daha gür uzamasını sağlayacaktır. Kürümüz için gereken malzemelerimiz;

1 çay bardağı taze kahve

1 çay bardağı kuru maya

1 çay bardağı kuru çay

1 çay kaşığı rafinesiz tuz

3 su bardağı saf su

1 çay bardağı hibüsküs

2 su bardağı kına

1 yemek kaşığı halis zeytinyağı

Bitkisel Saç Boyasının Yapılışı

Yukarıda bahsettiğimiz zeytin yağ ve kına haricinde bütün malzemeleri karıştıralım. Karıştırılan malzemeleri ocakta kaynatalım. Kaynadıktan sonra bir süzgeç yardımıyla süzelim. Süzülen karışıma kına ve zeytin yağını ekleyip karıştırmaya devam ediyoruz. Kürümüz hazır hâle geldi. Bu kürü haftada 2 defa uygulamalısınız. Etkili bir sonuç için en az bu şekilde 2 ay devam edin. Daha sonra 15 günde bir bu kürü tüm saçınıza uygulamaya devam edebilirsiniz.

Bitkisel Saç Boyasının Saça Faydası

Hazırlamış olduğunuz bitkisel saç boyası öncelikle saçınızdaki beyazları kapatarak saçınız koyu kestane rengini alacaktır. Saçınız da hoş bir koku bırakan kür, saçlarınızı besleyerek daha canlı ve parlak görünmesini sağlayacak ve muazzam bir şekilde saçlarınızı coşturacaktır. Bu kürle coşan saçlarınız kısa zamanda bir kaç cm uzamaya başlayacaktır. Bu yüzden saçı sökülen kimselerin mutlaka denemesini tavsiye ederiz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu