Hamilelik

Evde Yapabileceğiniz Bu Doğal Karışımlarla Çatlaklara Veda Edin!

Vücutta oluşan çatlaklardan kurtulmak isteyenler için evde hazırlanacak doğal karışımlar kısa sürede sorunun çözülmesini sağlamaktadır.

Aşırı kilo alıp vermek veya doğum sonrası özellikle vücutta oluşan çatlaklar hemen hemen her kadının yaşamış olduğu problemler arasında yer almaktadır. Basen bölgesinde veya göbekte oluşan çatlaklar için evde yapabileceğiniz bu doğal karışımlarla çatlaklara veda edin ve daha pürüzsüz bir görünüme sahip olun!

Tarif 1

Malzemeler;

  • 1 çorba kaşığı toz şeker,
  • 1 çorba kaşığı badem yağı,
  • Birkaç damla limon.

Uygulama; tüm malzemeleri bir kap içerisinde homojen hale gelecek şekilde karıştırılır. Daha sonrasında haftada iki defa duştan önce uygulama yaparak istediğiniz bölgedeki çatlakları giderebilirsiniz. Parmak uçlarınız ile belirlemiş olduğunuz bölgeye masaj yaparak uygulama yapabilirsiniz. Duş aldıktan sonra sert havlu ile bölge iyice ovalamanız gerekmektedir. İki hafta içerisinde etkisini görebilirsiniz.

Tarif 2

Aleovera jeli özellikle cildin elastikiyet özelliğini kaybetmesi halinde vücutta oluşan çatlakların giderilmesi için kullanılabilecek yöntemler arasında yer almaktadır. Çatlaklar üzerine sürülecek olan güzel streç film ile bölgenin sarılması sayesinde çatlakların giderilmesini sağlayabilir.

Tarif 3

Zeytinyağı özellikle antioksidan açısından oldukça zengindir. Aynı zamanda içerisinde çeşitli besin maddeleri bulunmaktadır. Bu nedenle özellikle çatlak tedavisi için kullanılmaktadır. Doğum sonrasında vücutta oluşan çatlakların giderilmesi amacıyla kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Kan akışını arttırması ve var olan izlerin giderilmesini sağlayabilir.

Zeytinyağı ile çatlakların oluşmuş olduğu bölgeye masaj yaparak uygulama yapılması gerekmektedir. Vücudun yağı tam olarak emmesini sağlamanız gerekir. Daha sonrasında 30 dakika bekletilerek yıkanabilir. Düzenli şekilde yapılacak olan uygulama özellikle vücuttaki çatlakların kısa süre içerisinde giderilmesini sağlayabilir. Bu sayede daha pürüzsüz bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu