Güzellik

Göz Altı Morluklarını Geçiren Maske Tarifi

Göz altı morluklarının oluşmasında, kalıtımsal faktörlerin yanı sıra yanlış beslenme alışkanlıkları, yorgunluk, uykusuzluk, stres ve kılcal damar çatlamaları gibi nedenler gelmektedir.

Göz altı morlukları, yorgun ve uykusuz görünmenize sebep olurken, yaşınızı da olduğundan fazla gözükmesine neden olur. Bu durum, özellikle kadınlar için son derece can sıkıcı bir sorundur.

Yüzünüzün daha genç görünmesi için, göz altı morluklarını geçiren maske uygulamasını yapabilir, daha sağlıklı ve fresh bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Göz altı morlukları için maske tarifi, tamamen doğal ürünlerden yapılan, son derece etkili bir maskedir.

Göz altı morluklarını geçiren maske için gerekli malzemeler

2 çorba kaşığı süt, 1 çorba kaşığı bal, 1 çorba kaşığı bal kabağı çekirdeği.

Göz altı morlukları için maskenin hazırlanışı ve uygulanışı

Bal kabağı çekirdeklerini bir havanda iyice ezin veya öğütme imkanınız varsa, öğüterek un haline getirin.

Cam veya porselen bir kabın içerisine, 1 çorba kaşığı unu koyun ve unun içerisine öğütmüş olduğunuz bal kabağı çekirdeği ununu ilave edin. Karışıma 2 çorba kaşığı sütü de ilave ederek, iyice yoğrulmasını sağlayın. Hazırlamış olduğunuz karışımı, dinlenmesi ve iyice soğuması için buzdolabına kaldırın.

Soğuk olarak kullanacağınız bu maskeyi, göz altındaki mor bölgele sürerek, yaklaşık 15 dakika etki etmesi için bekletin ve daha sonra ılık su yardımıyla temizleyin.

Göz altı morlukları için doğal maske, hafta da 1 defa düzenli olarak yapılmalıdır. Bu sayede, kısa bir süre sonra gözlerinizin altındaki morlukların yok olduğunu görecek, güzelliğinizin daha fazla farkına varacaksınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu