Dekorasyon

Duvar ve Tavan Dekorasyonunda Ahşap Panel Dönemi

Bir binada ki en önemli yapılar duvarların ve tavanların sağlamlığıdır. Eğer duvar ve tavanlar sağlam olmazsa o binada yıkılma gibi tehlikeler meydana gelir. Ancak duvar ve tavanların sadece sağlam olması artık tek başına bir şey ifade etmiyor. Dış ortamdan gelen sesler ve gürültüler için artık duvar ve tavanların ses yalıtımları ile kaplı olması gerekmektedir. Duvarların ve tavanların ayrıca şık bir görünüşe sahip olması gerekmektedir. İnsanın hem sağlamlığı açısından hem de dekorasyon açısından güzel bir sisteme ihtiyaç vardır.

Bu ses ve dekorasyon ürünleri genellikle ahşap akustik panel yardımı ile sağlanmaktadır. Duvarların ve tavanların içine monte edilen bu sistemler içinde sesleri emme görevi üstlenen maddeler bulunmaktadır. Bunun yanın sıra şık dekorasyon için akustik panellerin üstleri ahşap ile kaplanmaktadır. Bu ahşap hem ses yalıtımına yardımcı olur hem de ortama şık bir dekorasyon sağlar.

Akustik panel fiyatları modellerine, renklerine ve kullanılan malzemenin yapısına göre değişmektedir. Delikli yapıya sahip olan bu ürünler duvara ve ya tavanlara delikler açılarak monte edilir. Sistem içinde ki delik sayısı ve yapısı ses yalıtımını düzenlemeye yardımcı olmaktadır.

Kısacası bu sistemler kapalı ortamlarda gürültüyü emen veya yansıtan ve akustik düzenlemeye yardım edip kaliteli ses duyumu sağlayan ahşap panellerdir. Sesi emmesinin yanı sıra iç mekanda ki ses düzenini sağlar. Böyle mekanda hoş güzel bir akustik ortam meydana gelmektedir. Konser salonları, sinema salonları, konferans salonları ve çağrı merkezlerinde genellikle bu panel çeşitleri görülmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu