Dekorasyon

HOBİ ÇUBUĞUNDAN FOTOĞRAF ÇERÇEÇEVESİ YAPMA

HOBİ ÇUBUĞUNDAN FOTOĞRAF ÇERÇEÇEVESİ YAPMA

 

Çocuklar, anne ve babalarını en çok fotoğraf çerçevesi alma konusunda sıkıştırırlar. Çünkü çocuklar önem verdiği fotoğraflarını çerçeveleyerek çalışma masasına, kitaplığına, çekmecesinin üst kısmına ve odasının daha birçok yerine koymak isterler. Çerçeve fiyatları ise malumunuz pahalı olduğundan çocuğunun bu fotoğraf çerçevesi isteği anne ve babalar için ayrı bir külfet anlamına geliyor. Aslında pratik yöntemlerle anne ve babalar çocuklarının bu isteğini fazla tuzluya mal olmadan yerine getirebilirler. Örneğin hobi çubuğu ile çok güzel fotoğraf çerçevesi yapabilirler. Üstelik bu fotoğraf çerçevesinin yapımı da çok basittir. Bu nasıl mı olacak?

Hobi Çubuğundan fotoğraf çerçevesine

 

Yaklaşık 16 tane hobi çubuğu ile bir fotoğraf çerçevesi rahatlıkla yapılabilir. İki tane alt kısma ve iki tanede üst kısma gelecek şekilde zeminin üzerine konulan hobi çubuklarını birleştirmek için sağ ve sol yanlara dikine hobi çubuğu tutkalla yapıştırılır. Fotoğraf çerçevesinin iskeletini böylece hazırladıktan sonra sıra fotoğraf çerçevesine biçim vermeye geldi. Yatay şekilde duran hobi çubuklarından altta olanın üst kısmındakinin üstüne, üstte olanında alt kısmındakinin üstüne denk gelecek şekilde hobi çubukları yapıştırılır. Daha sonra dik olarak yapıştırılan hobi çubuklarının yanına çerçevenin içine gelecek şekilde iki tane hobi çubuğu daha yapıştırılır. Bu yapıştırma işleminden sonra çerçevenin altını oluşturmaya başlayabiliriz.

Hobi Çubuğundan fotoğraf çerçevesine

Üç tane hobi çubuğunu yan yana gelecek şekilde alta koyduktan sonra ayaklık olması için iki adet hobi çubuğu daha yan yana duran hobi çubuklarının arasına yatay yerleştirilir ve yapıştırılır. Daha sonra fotoğraf çerçevesi bu ayaklığa yapıştırılarak montelenir. Çocuklar, guaj boya ile yeni çerçevesini boyayıp, süsleme işlemini de yaptıktan sonra fotoğrafını çerçeveye yerleştirip kullanabilir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu