Teknoloji

Huawe,’den Kamera İşbirliği

 

Tüketicilere her zaman profesyonel fotoğraf deneyimi sunmaya devam eden firma Leica işbirliği, dünyanın ilk olarak üçlü Leica kamerasına sahip Huawei P20 Pro ile hız kesmiyor.

Profesyonel fotoğrafçılar aracılığı ile en fazla tercih edilen markanın geçmişi bilindiğine göre çok daha eski yer alıyor. Leica markası 1849 tarihinde mercek ve mikroskop üretimi gerçekleştiren Leitz-Weltzar firması ortaya çıktı. 1869 tarihinde firmanın kurucusunun ölümü sebebiyle oğlu Ernst Leitz şirkete ortak olarak yer aldı. Bu dönemde Birinci Dünya Savaşı başladı ve savaş sebebiyle mikroskop satışlarının azalması şirketi mali sıkıntıya soktu.

Bununla beraber firmada çalışan ve fotoğraf çeken Oskar Barnack, sıra dışı bir fotoğraf makinesinin prototipini kendi olanakları ile üretimini yaptı. Mali krizin artması nedeniyle Barnack’ın bu fotoğraf makinesi üretimine destek olundu. Bu sayede mikroskop üretimi konusunda uzmanlaşmış bir şirket, zaman ilerledikçe tüm profesyonellerin ilk tercihi oldu.

Profesyonel Fotoğraf Kalitesi

Leica işbirliği ile beraber Huawei P20 Pro, dünyanın ilk üçlü Leica kamerası ile yapıldı. Kamera sistemi lensli bir 8MP sensörden bir araya geliyor. Bu da daha fazla ışık, odaklanma ya da benzersiz bir fotoğraf deneyimi sunuyor.

Huawei Pro, 5x Hybrid Zoom özelliğine kadar uzun mesafeli olarak yer alan fotoğrafçılık için yepyeni bir 3x telefoto lensi içermektedir. Güçlü objektife sahip olan ürün, genel olarak uzun mesafeli fotoğraf çeken gezginler için vazgeçilmez oluyor.

30, Huawei P20 Pro modelinin ortam odaklı uyarlamalı renk modellemesi ile beraber en doğru rengi elde etmek adına her ortam içerisinde aydınlatma ve renk tespitine yardımcı olmaktadır. Bununla beraber, her çekim sırasında daha doğru ve canlı renkler elde edilmesini sunan özel renk işleme özelliklerine sahip çift ISS ile beraber piksel düzeyinde renk optimizasyonu sunuyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu