Eğitim & Kurs

İngiltere’deki En Popüler Üniversiteler Hangileridir?

İngiltere’deki En Popüler Üniversiteler Hangileridir? Her yıl dünyanın dört bir yanındaki Üniversiteler değerlendirmelere tabi tutulur ve dünya sıralamaları ile gezegenin her bölgesi için özel sıralamalar yayınlanır.

İngiltere’deki En Popüler Üniversiteler Hangileridir? Üniversiteyi İngiltere’de okumak isteyen öğrenciler için en popüler olan okulları sizler için araştırdık. Peki, İngiltere’deki en popüler üniversiteler hangileri? İşte o okullar…

Bath Üniversitesi

Bath Üniversitesi 1966’da kuruldu ve İngiltere’nin güneybatısında yer alıyor ve Londra’ya trenle bir buçuk saatten daha kısa sürede ulaşılıyor. Mühendislik, finans, beşeri ve sosyal bilimler alanlarında çeşitli bölümler sağlamaktadır.

Warwick Üniversitesi

İngiltere’deki en popüler üniversiteler arasında yer alan University of Warwick, herkesi her zaman daha iyi eğitim almaya davet eden bir okuldur. Öğrencilerine güçlü bir akademik zorluk sunan dünya lideri bir üniversitedir. Bugün, üniversitenin üç fakültesi global çapta öncü ve seçkin olmaya devam ediyor. Bu fakülteler ise Sanat, Sosyal Bilimler, Fen ve Mühendislik, Tıp şeklindedir.

Univercity College London

1826’da kurulan UCL, Londra’da bir devlet üniversitesidir ve federal bir temelde faaliyet gösteren ve birkaç üniversiteyi bir araya getiren Londra Üniversitesi’nin kurucu üniversitelerinden biridir ve şu anda Birleşik Krallık’taki en iyi 10 üniversite arasında 8. sırada yer almaktadır.

Loughborough Üniversitesi

Loughborough Üniversitesi, İngiltere’nin Loughborough şehrinde bulunan bir devlet araştırma üniversitesidir. 1909 yılında kurulmuştur ve şu anda üç ana fakülteye ayrılmıştır: Mühendislik Fakültesi, Fen Fakültesi ve Sosyal Bilimler ve Beşerî Bilimler Fakültesi, her biri çeşitli Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora programları sunar. Ve şu anda Birleşik Krallık’taki en iyi üniversiteler listesinde yedinci sırada bulunmaktadır.

Durham Üniversitesi

Durham Üniversitesi 1832’de kuruldu ve İngiltere’nin en eski üçüncü üniversitesi oldu. Kurumun yaklaşık %20’si yabancı olmak üzere yaklaşık 15.000 öğrencisi bulunmaktadır. Üniversite üç fakülteye ayrılmıştır: Fen ve Sosyal Bilimler, Sanat ve Beşerî Bilimler ve Sağlık Fakültesi.

Londra İmparatorluk Koleji

Imperial College London’ın tarihi, kurumun Birleşik Krallık’ta Londra Üniversitesi ağının bir parçası olduğu 1907’de başladı. Üniversitenin bağımsız bir kuruluş haline geldiği 2007 yılına kadar durum böyleydi. Başından beri, Birleşik Krallık’taki en iyi 5. yüksek öğretim kurumu olarak sınıflandırılan, endüstrilerde ve işletmelerde pratik uygulamalara yönelen işlerin gerçekleştirilmesine odaklandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu