Güzellik

Siyah Noktalara İyi Gelen Yüz Maskeleri Nelerdir?

Siyah Noktalara İyi Gelen Yüz Maskeleri Nelerdir? Cildinizin pürüzsüz ve temiz görünmesini sağlamak istiyorsanız; çok doğru yerdesiniz. Bu yazımızda siyah noktalara iyi gelen yüz maskeleri listelendi.

Siyah Noktalara İyi Gelen Yüz Maskeleri Nelerdir? Siyah noktalar genellikle burun, çene ve alın bölgelerinde oluşmaktadır. Peki bu siyah noktalardan kurtulmanıza yardımcı olacak maskeler neler mi? İşte cevabı..

Çilekli Cilt Maskesi Tarifi

Çilekli yüz maskesi, siyah noktalardan kurtulmanın harika bir yoludur. Çilek, cildi temizleyen ve arındıran bir güce sahiptir. Bu nedenle de cilt bakımının temel bileşenleri arasında bir adım öne çıkmaktadır. Yapısında bulundurduğu C vitaminleri nedeniyle cildin beslenmesine de olanak tanıyan bir meyvedir. Cilt bakımında doğal malzemeler kullanmak ve siyah noktalarınızdan doğal bir şekilde kurtulmak istiyorsanız; sizin için en iyi seçimlerden biri de çilekli cilt maskesidir. Üstelik çilekli maskeyi pratik biçimde hazırlamanız söz konusu olabilecektir.

Çilekli Cilt Maskesi Tarifi Nasıl Yapılır

Üç tane çileği püre kıvamına getirin ve cildinize iyi bir şekilde uygulayın. Bu esnada peeling yapmanız önem arz eder. Böylece siyah noktaları yok etmeniz mümkündür. Maskenin etkisini görmek adına haftada üç defa tekrarlamanız önerilir. Yarım saat sonra yüzünüzü yıkamalısınız.

Salatalıklı Cilt Maskesi Tarifi

Yatıştırıcı ve canlandırıcı etkisi sebebiyle öne çıkan salatalık, aynı zamanda cildin etkili bir şekilde temizlenmesine de imkan tanır. Bu yüzden de siyah noktalara iyi gelen yüz maskeleri arasında yer alır. Salatalık ile yapılan cilt maskesi sayesinde cildiniz çok daha temiz ve pürüzsüz bir görünüm kazanacaktır. Hem de bu maskeyi uygulaması düşük maliyetli ve kolaydır.

Salatalıklı Cilt Maskesi Tarifi Nasıl Yapılır

Salatalıklı cilt maskesini yapmak için bir adet salatalığa gereksiniminiz var. Bunun için salatalığı blender ile püre kıvamına getirin. Ardından cildinize peeling şeklinde uygulayın. Yarım saat sonra ise yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Maskesinin etkisini görmek amacıyla haftada iki defa tekrarlamanız uygun olacaktır.

Pirinçli Cilt Maskesi Tarifi

Siyah noktalara iyi gelen yüz maskeleri arıyorsanız; kesinlikle pirincin gücünden faydalanmalısınız. Bu maske sayesinde cildiniz çok daha temiz ve sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır.

Pirinçli Cilt Maskesi Tarifi Nasıl Yapılır

Maske için iki yemek kaşığı pirinci toz haline getirin. Ardından bir yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırıp cildinize uygulayın. On beş dakika sonra yüzünüzü yıkayın. Haftada iki defa bu maskeyi uyguladığınız zaman siyah noktalara elveda diyebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu