Dekorasyon

Kendinize Özel Şık Bir Yaşam Köşesi Yaratın

 

Kendinize Özel Şık Bir Yaşam Köşesi Yaratın

Evinizin odalarının birinde rahat bir dinlenme şansına sahip bir bölgeniz ya da köşeniz olmasını herkes ister. Hafta sonları güzel bir kahvaltının sonra çay ve ya kahvenizi yudumlarken gazeteleri okumayı herkes hayal eder. Bunun yanı sıra kitap okumak sizin için bir tutku ise evinizde mutlaka böyle rahat bir köşeye ihtiyacınız var demektir. Bu köşelere artık çok rahat bir şekilde sahip olabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek şey bu köşeleri rahat ve şık bir tasarıma sahip olması gerekir.

Yeni Bir Köşe Tasarlarken Nelere Dikkat Etmeliyim

Yapmanız gereken ilk işlem evinizde ya da odanızda kendinizi en huzurlu ve mutlu olduğunuz noktayı belirlemeniz gerekir. Eğer kendinizi huzursuz bir ortama göre ayarlarsanız çok fazla verim sağlayamazsınız. Ayrıca evin en sessiz noktasını seçmekte fayda var. Böylece rahatça kafa dinleme şansına sahip olursunuz. Bu yerler genellikle yatak odalarında olabilir. Kendinizi en rahat yeri seçtikten sonra sıra dekorasyon işlemine geldi. Bir köşenin dekorasyonunda en önemli ürünler aydınlatma ürünleri ve koltuk, sehpa gibi mobilya ürünleridir.

Aydınlatma Ürünleri Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Bu köşeyi sadece gündüzleri değil geceleri de kullanacağınız için bu bölgenin aydınlatmasını iyi bir şekilde tasarlamalısınız. Bu nedenle genellikle abajurlar tercih edilmektedir. Loş ışık yayan bu abajurlar odaya güzel bir hava katmaktadır. Bu aydınlatma ürün fiyatları oldukça caziptir. Her zevke göre farklı model ve renk seçimlerine sahip olduğunuz abajurlar ile odanıza hoş bir dekor sağlayabilirsiniz.

Mobilya Ürünleri Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Oturacağınız alanı dizayn ederken ilk olarak rahatlığınıza önem vermelisiniz. Eğer rahatsız bir ürün tercih ederseniz bu köşenin hiçbir anlamı kalmaz. Ne kadar rahat ürün seçerseniz bir o kadar bu bölgeye tutku ile bağlanırsınız. Bu nedenle genellikle puf koltukları tercih etmelisiniz. Puf koltukların yanı sıra eski dede sandalyesi denilen sallanan koltukları da tercih edebilirsiniz. Bu koltukların yanına yüksek ve çekmeceli bir sehpa seçerek koltuğu güzelce kombin etme şansına sahip olursunuz. Ayrıca bu sehpaların çekmeceleri kullanarak evinizde ayrıca bir saklama alanı yaratabilirsiniz. Bu mobilya ürün fiyatları oldukça caziptir. Farklı model ve renk çeşidine sahip olduğunuz bu ürünler sayesinde odanıza hoş ve güzel bir hava katmanız çok ama çok kolaydır. Sizlerde bu kombin önerileri ile beraber kendinize güzel bir yaşam alanı katın. Böylece hem stresten uzak durun hem de kendinize vakit ayırın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu