Moda

En Doğru Gelinlik Seçimi

 

En Doğru Gelinlik Seçimi

Çocukluktan bu yana hayalini kurduğunuz o gün geldi. Artık şimdi yıllardır hayalini kurduğumuz günlere yavaş yavaş yaklaşıyoruz. Beyazlar içinde süzüleceğiniz o büyük gün artık yakında bulunuyor. Hemen her genç kızın hayatının en önemli günlerinden arasında yer alan sevdiği adama bir ömür boyu aynı hayatta beraber yürümek üzere ”evet” diyeceği o gün geldi çattı. Bu yüzden her bir detayın mükemmel olması gelin adayları tarafından istenmektedir.

Gelinlik Seçimini Dikkatli Yapın

Doğru gelinlik seçimi istenilen mükemmel düğünün en önemli detayları arasında bulunmaktadır. Peki, gelinlik alırken hangi koşullara dikkat edilmelidir? Gelinlik seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi de vücut tipi ile seçilen gelinliğin tam olarak uyumlu olmasıdır. Her kişi farklı vücut özelliklerine sahip olmaktadır.

Vücudunuzu Tanıyın Gelinliği Ona Göre Alın

Gelinliği en iyi şekilde seçmek ve ürünü almak için yola çıkmadan evvel sahip olduğunuz vücut tipinizi öğrenmek sizi hatalı gelinlik seçimlerden kurtaracaktır. Omuz bölgesi kalçadan daha geniş olan vücut tiplerine üçgen tipli vücut adı verilmektedir. Bu vücut tipine sahip gelin adaylarının ana hedefleri özellikle omuzlarının genişliğini dengelemek olacaktır. Vücudun üst bölgesi düz kesimli gelinlik tarzındaki modelleri geniş omuzları olduğundan daha küçük gözükmesine neden olacaktır.

Kendinize En Uygun Gelinliği Alın

Kollu özellikli gelinlik modelleri de bu vücut özelliklerine sahip gelin adayları için çok daha uygun olacaktır. Genelde en ideal kabul edilen vücut tipi, kum saati özelliğidir. Bu vücut özelliğine sahip gelin adayları seçimlerini bu alanda çok daha geniş bir yelpazeden uygulamaktadır. Hemen her tip gelinlik kum saati vücut tipine sahip olan kadınlar tarafından seçilebilir ancak sizlere tavsiyemiz her zaman için bel inceliğini çok daha iyi bir şekilde ortaya çıkaran, bel kıvrımına vurgu yapan gelinlik model tarzlarının seçilmesi yönünde yer alacaktır.

Vücut Tipinize Göre Gelinlik Satın Alın

Eğer göğüsleriniz küçük boyutta ve karnınızda düz ise gelinlik seçimi sırasında düz kesimli modelleri tercih etmeniz gerekmektedir. Eğer göbek bölgenizden hiç bir şekilde memnun değilseniz A-tipi adı verilen gelinlik modellerine bakmanızı sizlere tavsiye ediyoruz. Eğer çok daha güzel bir sırta sahipseniz, gelinlik seçimi sırasında bu bölümü ön plana çıkarmak isteyeceksiniz. Sırt bölgesi bele kadar açık gelinlik modelleri de sizin için çok daha ideal bir tercih olabilir. Boyu kısa olan gelin adayları ise gelinlik seçimlerini daha çok V kesim gelinliklerden yana kullanırlarda, boyları olduğundan daha uzun görünmelerini sağlayabileceklerdir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu