Dekorasyon

Modern Yaşam için Tavan Dekorasyon Fikirleri

Modern yaşam için tavan dekorasyon fikirleri yaşam alanınızı benzersiz detaylarla dekore etmek istiyorsanız yapabileceklerinizin sınırı yok!

Modern Yaşam için Tavan Dekorasyon Fikirleri nelerdir? Tavan dekorasyonu için birçok farklı uygulama şekli tasarlanabilir. Odanın tipine, büyüklüğüne ve amacına göre birçok farklı tavan dekorasyonu uygulaması tercih edilebilir. Her bütçeye uygun farklı tavan dekorasyon uygulamaları bulunmaktadır. Siz de bütçenize uygun bir dekorasyon uygulamasına sahip olabilirsiniz.

Gergi Tavan Dekorasyonu

Renkli görseller kullanılarak tavanlara farklı ve dikkat çekici görünümler kazandırılmıştır. Arka çatıda kullanılacak görüntü tamamen sizin seçiminizdir. İster bir manzara ister özel bir renk efekti isteyin. Tercihinize göre hazırlanan arka çatı ile odalara farklı bir hava katılıyor. Gergi tavan dekorasyonu diğerlerinden biraz daha pahalıdır.

Spot Aydınlatma İle Tavan Dekorasyonu

Spot aydınlatma kullanılarak tavan örnekleri uzun yıllardır kullanılan bir yöntemdir. Spot aydınlatma mekanizmaları alçıpan tavanların içine yerleştirilmiştir. Bu tip tavan dekorasyonu genellikle salon ve mutfaklarda tercih edilmektedir. Bunun dışında ofis ortamları spot aydınlatmalı tavanlar için de uygundur. Spot aydınlatmalı tavanlara asma tavan da denilebilir.

Köpük Tavan Dekorasyonu

Tavan dekorasyonunda en ekonomik yöntem olarak bilinen bu yöntemle siz de makul sonuçlar üretebilirsiniz. Ev dekorasyonunda yapılan yöntemle tavanlar alçı görünümü alır. Diğer dekorasyon yöntemlerine göre daha ucuz olması, ev dekorasyonunda tercih edilen bir uygulama olmasını sağlar. Ayrıca köpük tavan uygulamalarını dilediğiniz renklerde boyama imkanına da sahipsiniz.

Yatak Odanızda Mütevazı Bir Zarafet Elde Edin

Günün yorgunluğunu attığı yatak odası tavan dekorasyonunda gözü yormayan ve odanın tasarımını tamamlayan tavan aydınlatma modellerini tercih edebilirsiniz. Yatak odası tasarımınıza biraz daha hareket katmak istiyorsanız, tavan dekorasyonu denilince ilk akla gelen alçıpanı tercih edebilir, sadeliğinden ödün vermeden mekanınıza şıklık katabilirsiniz.

Hafif Veya Ahşap Tavanlı Rahat Bir Koridor Tasarlayın

Koridorlar dekorasyon tarzımız hakkında ilk ipuçlarını veren mekanlardır. Bu nedenle çekici bir lobi tasarımına sahip olmak önemlidir! Dar bir koridorunuz varsa yumuşak, hafif tavan resimleri ile ferah ve rahat bir alan oluşturabilirsiniz. Daha sıcak bir karşılama alanı için ahşap tavan dekorasyonunu tercih edebilirsiniz. Ahşap veya panel tavanlar, saran bir ortam oluşturmak için yeterli olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu