Ekonomi

Evlilik Kredisini Kefilsiz Veren Bankalar Hangileridir?

Evlilik Kredisini Kefilsiz Veren Bankalar Hangileridir? Evlenmek için kredi veren bankalar 2021 senesi faiz durumuna göre talep edilebilmektedir. Birçok banka ihtiyaç kredisi için evlilik kampanyası sunmaktadır.

Evlilik Kredisini Kefilsiz Veren Bankalar Hangileridir? Evlilik kredisi almak isteyenler bankalardaki güncel durumu takip ederek kampanya başvurusunda bulunabilmektedir. Bazı bankalar kefil isterken bazıları gelir belgesini yeterli görebilmektedir.

QNB Finansbank Evlilik Kredisi 

QNB Finansbank Enpara evlilik kredisi çekecekler için banka nakit akışını kolaylaştıran kredi vermektedir. Kefilsiz düğün ihtiyaçlarınızı bankaya başvuru yaparak kolayca karşılayabilirsiniz. 50.000 TL kadar kredi başvurusunda %1,71-1,75 civarı faiz oranı işlemektedir. Aylık taksitleri kendi isteğinize göre yapılandırarak toplam geri ödemeleri oluşturabilirsiniz.

Evlilik Kredisi Veren Banka Listesi

Evlilik kredisi başvuruları  için şu bankaları değerlendirebilirsiniz: Ziraat, Ziraat Katılım, TEB, Akbank, Garanti,Vakıf Katılım, Türkiye Finans Katılım, Albaraka ve Kuveyt Türk…Katılım bankalarını seçecekler için, faizsiz kredi imkanı değerlendirilebilir. Yeni evlenecekler için düğün masrafları bu şekilde çıkarılabilir.

Evlilik Kredisi için Kredi Notu

Bankalar geri ödemeler konusunda evlilik kampanyaları dahilinde bazı kriterleri gündeme getirmektedir. BDDK kredi notu değerlendirmesi olumlu olmayan çiftlerde kredi çekmek zorlaşabilecektir. Bankaya ödemeleri düzenli yapacağınızın kanıtını sunmanız gerekecektir. Geçmiş dönemde icralık durumda kredisi olanlar için yeni kredi zorlaşmaktadır. Yapılandırma imkanı olanlar eski borçlarını yapılandırmalarının ardından gelire göre başvuruda bulunabilir.

Dijital Bankacılık | 2021 Evlilik Kredisi Başvurusu

Hesabınızın hazırda olduğu bankaların dijital bankacılık platformlarında kredi başvuruları yapabilirsiniz. İnternet kredi başvurusu için kredi kartı, düzenli ödemeler, ikinci karta yeni başvuru yapmış olmanız önerilmektedir. İnternetten başvurular her zaman olumlu olmayabilir. Banka müşterisi olmadığınızda zorluk çıkabilmektedir.

Evlilik Kredisine Kimler Başvurabilir?

Evlilik kredisi başvurusu için yeni evleneceklerin doğrudan bankaya giderek şubeden işlem yapmaları önerilmektedir. Geçerli nedenin şube tarafından anlaşılması için somut bir görüntü, iş yeri maaş göstergesi gibi destekleyici durumlar önemlidir.

  • Her banka geri ödemeler konusunda sorunsuz bir müşteri istemektedir. Başvurularınızı yaparken bir sene civarında banka ödemelerinizin düzgün gittiğinden emin olmalısınız.
  • Evlilik kredisi başvurusu çıkmaması, çok sık başvurularla ve ödemelerinizin müsait olmamasıyla ilgili olabilir. Uzun süre asgari ödeme yapmak da negatif etki olarak değerlendirilmektedir.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu