Ekonomi

Ripple (XRP) Nedir, Nasıl Alınır, Nasıl Gönderilir?

Ripple (XRP) Nedir, Nasıl Alınır, Nasıl Gönderilir? Ripple bir ödeme ağı sistemidir. Ripple nedir, nasıl alınır, nasıl gönderilir merak ediyorsanız makalemizi dikkatle okumalısınız.

Ripple (XRP) Nedir, Nasıl Alınır, Nasıl Gönderilir? sorusunun cevabı son zamanlarda oldukça merak edilmektedir. Ripple, Blockchain tabanlı bir iletişim protokolü olarak bilinmektedir. Bankacılık sisteminin çok daha hızlısı olduğunun söyleyebileceğimiz Ripple, para transferleri sağlayabileceğiniz bir sistemdir. Peki, ripple nedir? Nasıl alınır? Öncelikle ripple bitcoine oranla çok daha hızlı bir sistemdir.

Ripple Nedir?

Ripple, 2012 yılında ortaya çıkmış bir ödeme ağı sistemidir. Ripple bu ödeme ağı sistemi ile bu sistemin kripto para değerini nitelenmektedir. Bir kripto para olan ripple ile diğer kripto paralar ile karşılaştırıldığında diğer para birimlerinin aksine merkezi olan bir sistemdir. Ripple ile yapılan tüm işlemler şirket tarafından yönetilmektedir.

Ripple Nasıl Alınır?

Ripple nasıl alınır? Türk lirası ile ripple satıl almak kolay ve basit bir işlemdir. Kripto para borsası platformları ile ripple alım ve satımı mümkün hale gelmektedir. Bu kripto para borsalarının birine üye olarak tüm bankalar aracılığı ile ripple satın almak mümkündür. Türkiye’deki Bithesap, BtcTurk gibi kripto para platformları aracılığı ile ripple satın alabilirsiniz. Öncellikle bu borsalarda üyeliğiniz bulunmalıdır. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra Türkiye bankalarından hesabınıza havale veya EFT gerçekleştirerek ripple alabilirsiniz.

Ripple Nasıl Gönderilir?

Ripple satın aldınız ve bunu başka bir hesaba göndermek istiyorsunuz bunun için ripple nasıl gönderilir? sorusunun yanıtına ihtiyacınız vardır. Başka bir hesaba ripple gönderme işlemini yine kripto para borsa platformları üzerinden gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Öncelikle göndereceğiniz hesap bilgilerine sahip olmanız gerekmektedir. Ripple göndereceğiniz hesabın da bir ripple hesabı olması gerekmektedir. Eğer göndereceğiniz hesap bir ripple hesabı ise ve bu hesap adresini biliyorsanız işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Kullanacağınız platforma göre işlemler arasında küçük de olsa farklılıklar bulunabilmektedir. Göndermeniz gereken ripple tutarını belirledikten sonra göndereceğiniz ripple adres bilgileriniz eklemelisiniz. Tüm bilgilerini girdikten sonra hesabınızda yeterli miktarda ripple bulunuyorsa gönderim işleminiz kolaylıkla gerçekleştirilecektir. Gönderim işlemini gerçekleştirmeden önce gönderim yapacağınız hesap adresini mutlak doğru girmeye dikkat etmelisiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu