Dekorasyon

Mutfak Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gereken Eşyalar

Mutfak Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gereken Eşyalar! Mutfağı dekore etmek sanıldığı kadar kolay değildir. İlk bakışta, doğru fayans, tezgâh ve dolapla tüm işler yapılır gibi görünüyor, ama hayır!

Mutfak Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gereken Eşyalar! Dekorasyon için önemli yerleri ve nesneleri bilin ki gözden kaçmasınlar. İşte dekorasyonda dikkat edilmesi gereken mutfak eşyaları…

Aydınlatma

Dekorasyon denilince en çok göz ardı edilen şeylerden biri aydınlatmadır ve bu aydınlat, mutfak söz konusu olduğunda çok önemlidir. Ortamın çehresini değiştirecek, zarafet ve incelik katacak bir aydınlatma armatürü seçin. Bir tavsiye: Bir mutfak adasının ucundaki iki lamba en soğuk yerleri bile ısıtır.

Elektrikli Ev Aletleri

Aletler eskidiğinde, en iyi dekorasyonu ne kadar tasarlarsanız tasarlayın, işe yaramayacaktır. Sadece elektrikli ev aletlerinizin şık olduğundan emin olmalısınız. Evdeki en pahalı şeyler bunlar ama alırken bir de kombin ve şık olduklarını düşünün.

Mutfak Eşyaları

Nasıl kullanılacağını biliyorsanız, kaseler, tabaklar ve diğerleri dekoratif objeler haline gelebilir. Açık raflar büyük bir zorluktur ancak tasarımda en iyi müttefikleriniz olabilirler. Eğer bu tip raflarınız yoksa, yemek takımlarınızı tezgahın üzerindeki bir servis tepsisine kolayca gruplayabilirsiniz.

Büfe

Mutfak genellikle her şeyin bittiği yerdir. Posta, anahtarlar, planlayıcılar, gazeteler, şarj kabloları ve daha fazlası, olması gerekenden daha darmadağın görünmesini sağlar. Her şey için bir iniş alanı görevi görecek bir şifonyer tercih edin, böylece günlük dağınıklık gizli kalır.

Kahvaltı Masası

Küçük mutfak masasının “unutulan” olması gerekmez . Şıklık ve şıklıktan vazgeçmemeniz gereken günlük kullanım için olsalar bile masa ve sandalyeler heybetli ve zarif bir tasarıma sahip olabilir. Ayrıca masanın ortasında veya onu süsleyen nesneler de oluşturabilirsiniz.

Saklama Yeri

Mutfak, ailenin günlük işleri için kaçınılmaz bir alandır: posta, telefonlar, tabletler, şarj kabloları. Kağıtlar ve aletler için bir iniş alanı görevi görecek, boyalı bir kulübe gibi organize bir saklama yeri belirleyin.

Sandalye ve Tabure

Mutfak dekorasyonunda sandalye ve taburelerin önemi bir hayli fazladır. Mutfağınızın şık ve modern bir görüntü sergilemesi önemli olduğu kadar aynı zamanda kullanışlı bir alan sağlaması da gerekir. Bundan dolayı sandalyelerin modeline renklerine özellikle dikkat etmenizde fayda var.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu