Moda

Nişanlık Modelleri

Nişanlık Modelleri

Düğün öncesi en büyük telaş kuşkusuz nişanlanma dönemidir. Hele bir de davetlilerin olduğu bir tören yapılacaksa iki ailenin de uzun bir hazırlanma sürecine ihtiyacı var demektir. Gelinliğin modelini büyük ihtimalle çocukluktan bu yana kafasında oturtan genç kız nişanlık seçimine geldiğinde kararsız kalır. Özel ve güzel olmak için en doğru modeli seçme konusunda yardıma ihtiyaç duyar. Nişanlık modelleri arasında hangisinin sizin için en doğru seçim olduğunu bulabilmek için öncelikle nişanın yapılacağı zaman ve mekanı netleştirmelisiniz. Ayrıca nişanlınızın giyeceği takım elbise ile nişanlığınızın uyumlu olması da önemlidir. Özellikle açık havada yapmayı düşündüğünüz nişanınızın tarihi netleştikten sonra hava raporlarını incelemeyi unutmayın. Çünkü yağmur ve rüzgarlı bir havada giyeceğiniz uçuş uçuş bir elbise sizi zor durumda bırakacaktır.

Nişanlık Abiye Modellerindeki İncelikler

Nişanlıkla çarpıcı görünmenin de bir takım sırları vardır. Öncelikle nişanın yapılacağı mekan evden ne kadar uzak ve nişan zamanı geceye ne kadar yakınsa elbisenin etek boyu da o kadar uzun olmalıdır. Ayrıca buna bağlı olarak makyaj daha koyu ve iddialı topuklar da daha yüksek olacaktır. Vitrinde ya da bir dergi kupüründe beğendiğiniz modelin üzerinde hemen karar kılmayın. Çünkü her beğendiğiniz nişanlık abiye modeli vücut tipinize ve ten renginize uygun olmayacaktır. Örneğin armut tipi vücuda sahip olanlar etek boyu kısa olan elbiselerden uzak durmalıdır.

Kabarık Nişanlık Modelleri

Vücudun orta bölgesi daha kalın olan elma tipi bayanların ise yapması gereken dikkati bel bölgesinden uzaklaştıran ve derin V dekoltesi ile boyu uzun ince ve uzun gösteren modellere göz atmak olmalıdır. Kabarık modellerde ise tercih fazla olsa da vücut tipinizi ön sıraya almanızı öneririz. Ayrıca nişanlık fiyatları da tercih ettiğiniz modelin albenisine, kumaşına ve işçiliğine göre de değişebilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu