Burçlar

Oğlak Burcu Kişisel Özellikleri Nelerdir?

Oğlak Burcu Kişisel Özellikleri Nelerdir? Yılın 22 Aralık ila 19 Ocak tarihleri arasında doğan kişiler oğlak burcu özelliklerini göstermektedir. Toprak elementine sahip burç türü kardinal ( öncü) grubundadır. Özellikle görev oluşturmak, hedefler koymak ve iş unvanları hayatının bir parçası haline gelmektedir.

Oğlak Burcu Kişisel Özellikleri Nelerdir? İş hayatında lider konumda çalışmaktadır. Kişisel özelliklerine genel olarak bakılırsa ailesine düşkün, gelenekçi, sadık, ilişkilerine bağlı, dürüst ve cesaretlidir. Bundan dolayı güçlü yanlarını sıkı çalışma, sorumluluk sahibi, iyi yönetici olmaları ve otokontrollü olmaları oluşturmaktadır. Olumsuz özellikleri ise bağışlamaz, burnu havada, kötümser, maddiyatçı olarak gösterebilmektedir. Oğlak kadını ve oğlak erkeğinin kendine özel bilinmesi gereken özellikleri bulunmaktadır.

Oğlak Burcu Kadını

Fiziksel özellikler kişinin doğum haritalarına göre farklılık göstermektedir. Ancak oğlak burcu kadınını belirleyen bazı genel özellikler bulunmaktadır. Belirgin yüz hatlarına ve kemikli vücutlara sahiptir. Elmacık kemikleri, dizler, çene kemiği, dirsekler ve leğen kemiği direk olarak göze çarpmaktadır. Düz ve büyük diş yapısına sahiptir. Saçları koyu renk, esmer ve dalgalı saçlı olma eğilimindedirler.

Oğlak burcu kadının en belirgin karakteristik özelliği ise disiplinli olmasıdır. Hayatındaki görev ve sorumlulukların bilincinde hareket etmektedir. İlişkilerde realist düşünceye sahiptir. Alaycı tavırdan asla hoşlanmazlar. Aşk hayatında her ilişkinin uzun sürmeyeceğini düşünerek hareket etmektedir. Karşıdaki kişiyi iyi tanımadan duygularını belli etmekten çekinmektedirler. Genellikle hayat arkadaşları uzun süredir hayatında olan kişilerdir.

Oğlak Burcu Erkeği

Oğlak burcu erkeği dışarıdan bakıldığında sert ve ciddi bir görünüm vermektedir. Yaşından büyük görünmek veya otorite kurmak için bazen böyle görünmeye çalışabilmektedir. Genellikle belirgin elmacık kemiklerine ve uzun bir buruna sahiptir. Derin bakan gözleriyle çevresindeki kişileri kolayca etkileyebilmektedir. Gülümsediği nadir görülen özellikleri arasındadır.

Hayatında aşk hayatından daha çok iş hayatıyla anılmayı istemektedir. Eğer partneriniz oğlak burcu erkeği ise çalışma saatlerinden sonra vakit geçirebilirsiniz. Geç saatlere kadar mesai, hafta sonu çalışmaları ve ani çıkan işlere hazırlıklı olmalısınız. Aile hayatında ise çocuklarına ve eşlerine bağlıdır. Ailesinin isteklerini en iyi şekilde yapmak için çırpınmaktadır. Ailesine, ebeveynlerine ve arkadaş çevresine sıcaktır. Yeni arkadaş ilişkilerinde temkinli ve dikkatli yaklaşmaktadır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu