Teknoloji

Dyson Zone Tanıtıldı: Hava Temizleyici Kablosuz Kulaklık

Dyson Zone Tanıtıldı: Hava Temizleyici Özellikli Kablosuz Kulaklık! Dyson şirketi, teknolojik bir gelişim olarak ilk defa giyilebilme özelliği olan ve aynı zamanda hava temizleyicisi olarak da kullanılabilen Dayson Zone kulaklık tanıtımında bulundu.

Dyson Zone Tanıtıldı: Hava Temizleyici Özellikli Kablosuz Kulaklık! Kulaklığı kullananlar, yaşadıkları şehirde bulunan hava kirliliğinden dolayı günlük hayatta yapmaları gereken işlemler esnasında kirlilikten etkilenmemeleri hedeflenmektedir. Cihaz, şehrin kirli havası içerisinde bulunan, hem gaz hem alerjen hem de kirli parçacıkları yakalamayı sağlamaktadır. Aktif gürültü engelleme modu özelliği sayesinde ise istenmeyen sesleri de ortadan kaldırmaktadır. Yüksek ses kalitesi özelliği de bulunmaktadır.

Temiz Hava Almayı Dingin Sağlayan Cihaz

İngiltere merkezli teknolojik bir şirket olan Dayson, saç bakımından hava temizlenmesine, robotik ve aydınlatma cihazlarından el kurutma çözümlerine kadar bir çok ürüne el atmaktadır. Son zamanlarda da, giyilebilme özelliğine sahip cihazlar konusunda da çalışmalar yapmaktadır. Giyilebilir teknolojinin ilk adımı olan Dayson Zone hava temizleme özellikli kulaklığının tanıtımı yapılmaktadır. Bu ürün, özellikle yaşanılan şehrin hem hava hem de gürültü kirliliği problemlerine bir çözüm sunmak amacıyla geliştirilmiştir.

Dayson Zone kulaklığı, sahip olduğu yüksek kalitedeki sesi insan kulağına vermesinin neticesinde gürültü kirliliği önlenebilmektedir. Aynı zamanda sistemin sayesinde, hem burun hem de ağrınızdan temiz hava akışını da sağlamaktadır. Cihazın tanıtımı esnasında, küresel ölçekte sorun olan hava kirliliği, dünyanın her yerinde karşılaşılan ve çözülmesi gereken bir yaşamsal sorun olduğu vurgu yapılmaktadır.

Yaşamın Sağlıklı Olmasını Sağlayan Özellikler

İnsanlar gündelik yaşamları içerisinde gerek yürürken gerek bisiklete binerken gerekse de toplu taşıma yahut ta özel ulaşım araçlarında, hava kirliliğine maruz kalmaktadır. Dayson Zone kulaklığı ise, hareket halinde iken solunan havayı temizlemektedir. Kullanılan yüz maskelerinden farklı olarak ta içeriğinde yüksek performans özellikli filtreler barındırmaktadır. Sistemine yerleştirilen iki küçük hava pompası sayesinde, havanın yüz ile teması sağlanmadan hava alış verişi gerçekleştirilmektedir.

Dayson Zone kulaklığı sistemine yerleştirilen hava temizleyici özellikteki kompresörler sayesinde, çift katmanlı çalışan filtrelerden hava çekilmektedir. Ayrıca çekilen havanın temassız özellikli vizör içinden geçirilmesi sağlanarak, iki temizlenmiş hava akışını da kullanıcının burnu ile ağzına yönlendirmektedir. Sistemde yer alan negatif yüklü elektrostatik filtresi sayesinde, alerjen benzeri çok ince parçacıklar dahi engellenmektedir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu