Güzellik

SAKAL TRAŞI

TRAŞ

Çoğu erkek için sakal traşı olmak zaman kaybı ve külfet gibi algılanabilmektedir. Fakat günümüz şartlarında ve içinde bulunduğumuz iş hayatı doğrultusunda, günlük sakal traşı olma mecburiyeti kaçınılmaz bir gerçektir. Her gün olunan sakal traşı bazı zamanlarda cildimizi de yorarak yıpratabilmektedir. Bu nedenle desakal traşı sonrası cilt bakımı erkekler için son derece önemlidir.

 

Doğru sakal traşı uygulaması nasıl olmalı?

Doğru sakal traşı uygulaması ve traş sonrası yapılan cilt bakımı cildin rahatlamasını sağladığı gibi ciltte oluşacak tahrişlerden de erkekleri korumaktadır. Öncelikle sakal traşı öncesi sıcak bir suyla yüz bölgesinin masaj yaparcasına yıkanarak bu bölgenin yumuşatılması, daha rahat bir traş için yüzümüzü hazırlayacaktır. Daha sonrasında yüzümüze traş kremi ya da traş köpüğü yardımıyla olabildiğince masaj yapmamız cildimizi iyice yumuşatacaktır. Bu uygulama rahat traş ve cildimizi korumak adına son derece önemlidir. Bazı zamanlarda acele ile sadece su yardımıyla yapılan sakal traşı cildi yormakla beraber cilt sağlığımızı da bozabilmektedir. Aynı zamanda sakal traşı esnasında doğru jilet kullanımına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzenli bir şekilde yenilediğimiz jilet ürünümüz, daha rahat traş süreci oluşturarak cildin yıpranmasını önleyecektir.

Sakal traşı bitiminde, soğuk su ile yüz bölgesinin yıkanması, traş esnasında açılan gözeneklerin kapanmasını ve cildin gerilmesini sağlayarak sakal bölgesinin daha da rahatlamasını sağlamaktadır. Traş sonrasında aynı zamanda doğru balsam ve traş sonrası krem kullanımı, cildi nemlendirilerek kuruma yapmasını önlemektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu