Güzellik

CİLT SAĞLIĞI VE YÜZ MASKELERİ

CİLT SAĞLIĞI

Özellikle bayanlar olmak üzere, cilt bakımı konusuna önem veren birçok insan vardır. Cilt bakımı denilince ilk akla gelen yer yüz bölgemiz olmaktadır. Bunun sebebi de kişilerin karşısına yansıttıkları ilk etki yüzüyle başlamaktadır. Erkeklerin yüzüyle ilgili cilt bakımı genelde traş sonrası ile sınırlı kalmaktadır. Oysa bayanlarda olduğu gibi erkeklerin de gayet düzenli bir şekilde bu duruma özen göstererek cilt sağlığına katkıda bulunmaları olası bir durumdur.

 

Yüz bakımı

Yüzümüz günlük hayatın yarattığı stres, güneşin altında uzun süre kalma sonucunda yüzde oluşan deformasyonlar, yaşlanmaya balı olan etki ve genetik etkiler gibi sebeplerden dolayı zamanla yorgun düşerek bozulmaya başlamaktadır. Bu nedenle de günlük, haftalık ve aylık olarak yapacağımız yüz ve cilt bakımı sayesinde bu etkileri geciktirmek mümkün olabilmektedir.

Yüz maskeleri

Yüz maskesi, başta bayanlar olmak üzere bizlerin cilt sağlığının korunması açısından birçok defa başvurduğumuz bir seçenektir. Dilerseniz bu yüz maskelerinin ne olduğu ve etkileri konusundan kısaca bir bahsedelim.

Yüzümüze uygulayacağımız salatalık maskesi cildimizi canlandırmakta, bal ve çilek maskesi cilde canlılık vererek kırışıklıkları önlemekte, yumurta ve kayısı maskesi leke ve sivilceler için kullanılmakta, patlıcan maskesi cildimizi mikroplardan arındırmaktadır.  Bunların dışında farklı sebze ve meyveler ile yağlardan oluşan ve kendi evinizde uygulayabileceğiniz bir takım yüz maskelerimevcuttur. Zamanla uygulayacağınız bu tarz uygulamalar neticesinde hem yüz sağlığınızı korumanız hem de yaşlanma etkilerini ertelemeniz mümkündür.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu