Dekorasyon

Salonlar ve  Dekorasyon

Salonlar ve  Dekorasyon

 

Dekorasyon denilince akla hep iç mimarlar gelir. En iyi dekorasyonları sadece onların yapacağı düşünülür. Oysa zevki olan herkes evine kendi yöntemleriyle ve fikirleriyle küçük yardımlarla renk katabilir. Tek yapmak gereken biraz araştırmak ve birleştimek.

Salonlar dekorasyonu etkiler mi?

Yapılan dekorasyonlar salon genişliğine göre değişmektedir.

Büyük salonlarda daha çok alternatif bulunabilmektedir ve daha çok eşya eklenebilmektedir.
Küçük salonlarda bu seçenek daha kısıtlıdır. Yoğun ve kötü bir görünümün oluşmaması için daha az eşya ile kombin yapmak uygun görülmektedir.

Hangi tür salon dekorasyonları tercih edilmektedir?

Modern salon dekorasyonlarında sadelik ve şıklık ön planda tutulmaktadır. Ünlü ressamların tablolarıyla süslenmiş duvarlar, son moda renklerden oluşan koltuk takımlarıyla kombin edilmektedir. Daha canlı renklerin tercih edildiği bu salonlarda orta sehpalar ve halılar daha düz reklerde tercih edilmektedir. Pencerelerde daha çok zebra perdeler kullanılarak sadelik yakalanmaya çalışılır. Duvara monta edilen led tvler ve sarkmayan kambalar modern dekorasyonu tamamlayan aksesuarlar arasındadır.
Klasik salon dekorasyonlarında daha çok kıvrımlı orta sehpalar, büyük klasik takım koltuklar ve yuvarlak yastıklar tercih edilmektedir. Tül perdelerin her iki yanına takılan fon perdeler kombinin diğer parçalarındandır. Büyük, sarkan avizeler ve yerlere konan büyük vazolar dekorasyonu tamamlamaktadır.

Hem modern hem klasik salon dekorasyonlarında duvar kağıtları ayrı bir hava katmaktadır. Yemek masalarının bulunduğu bölümdeki duvarlara yapıştırılan duvar kağıtları ayrı bir hava katacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu