Yaşam

Sigara Kokusunu Odadan Çıkarmanın Yolları

Sigara Kokusunu Odadan Çıkarmanın Yolları nelerdir? Sigara içen çoğu insan kötü kokusunun odaya sinmesinden şikayetçi. Sizin için sigara kokusunu çıkarmanın yollarını derledik.

 Sigara Kokusunu Odadan Çıkarmanın Yolları nelerdir? Sigara kokusunu çıkarmak sigara içen insanların ortak dertlerinden bir tanesidir. Eve sinmiş olan sigara kokusu hem ev halkını hem de eve gelen misafirleri rahatsız etmektedir. Her ne kadar havalandırsanız da kolay kolay o koku evden çıkmaz. Bu kokuya sebep olan şey sigara katranıdır. Sigara katranında bulunan çeşitli maddeler bu kokuya bu kokuya sebep olmaktadır. Kokuyu geçirmek veya en azından azaltabilmek için ise belli başlı yöntemlere başvurulmaktadır.

Odaya Sinmiş Sigara Kokusunu Çıkarma Yolları

Odaya sinmiş sigara kokusu, sigara kullanan kişi ve yakınları için oldukça rahatsız edici bir kokudur. İnsanlar bu kokuyu geçirebilmek veya azaltabilmek amacıyla çeşitli yöntemler aramaktadır. Eğer siz de sigara kokusunu geçirmek istiyorsanız aşağıda sizler için derlediğimiz yöntemlerden yararlanabilirsiniz.

  • Elma Sirkesi ve Kabartma Tozu

Doğal dezenfektan olarak bilinen elma sirkesi, kabartma tozu ile birleşerek ortamdaki sigara kokusunun giderilmesini sağlayabilmekte. Bunun için önce bir bardak suya kabartma tozu eklemeli, ardından da sirkeyi yavaş yavaş bu bardağa dökmelisiniz. Sirkeyi yavaş eklemeye dikkat etmelisiniz aksi takdirde kabartma tozu ile reaksiyona girerek istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Hazırladığınız karışımı sigara içilen bölgeye koymanız halinde koku giderilmeye başlayacaktır.

  • Kahve

Kahve kokuyu absorbe etmesiyle bilinmekte olup bu özelliği sayesinde ortamdaki sigara kokusunu çıkarmanıza da yardımcı olabilmektedir. Bir miktar kahveyi ince tül keselerin içine koyup bu keseleri de sigaranın çok içildiği yerlere asmanız halinde sigara kokusunun yavaşça yok olduğunu gözlemleyebileceksiniz.

  • Limon veya Portakal Parçaları

Portakal ve limonun ne kadar güzel kokular yaydığını hepimiz biliyoruzdur. Bu ürünleri kullanarak eve sinen sigara kokusunu rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Tek yapmanız gereken küçük dilimler halinde kesip sigara içilen ortama koymak.

  • Küllükleri Sık Sık Boşalt

Rahatsız edici sigara kokusunun en büyük sebeplerinden birisi de izmaritlerdir. Bu yüzden küllükleri sık sık boşaltmanız kokunun giderilmesini veya büyük ölçüde azalmasını sağlayacaktır.

Eğer siz de evdeki sigara kokusunu yok etmek istiyorsanız yukarıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu