Moda

Plaj Çantasında Olması Gereken 10 Eşya Nedir?

Plaj Çantasında Olması Gereken 10 Eşya Nedir? Keyifli bir plaj günü için plaj çantanızın eksiksiz olması çok önemlidir. Plaj çantasında olması gerekenlerin listesini sizin için hazırladık.

Plaj Çantasında Olması Gereken 10 Eşya Nedir? Plaj çantasında olması gerekenler, plaj çantanızda her zaman yerini almalıdır. Yaz aylarının vazgeçilmez günleri tabii ki plaja gidilen günlerdir. Bu aylarda denize girip serinlemek, plaj keyfini yaşamak herkesin isteğidir. Plaj günlerinin kaliteli geçmesi için de doğru ve eksiksiz bir plaj çantasına ihtiyacınız var. Peki, plaj çantasında neler olmalı?

Plaj çantasında olması gereken eşyalar çeşitlidir. Bu eşyalara plaj çantanızda yer vermeniz rahat bir plaj günü geçirmek ve güneşten korunmak için oldukça önemlidir. Sizler için plaj çantasında daima bulunması gereken 10 eşyayı hazırladık.

1)Plaj Havlusu

Plaj çantasında neler olmalı? sorusuna verilecek ilk cevap şüphesiz plaj havlusudur. Denize girdikten sonra ya da plajda güneşlenirken en çok ihtiyaç duyulan eşyalardan biri plaj havlusudur. Güneşi tadını çıkarmak ya da denize girdikten sonra kurulanmak için havluya ihtiyacınız olacaktır.

2)Güneş Kremi

Güneşin çok fazla maruz kalındığında cildimize verdiği zararları biliyoruz. Plajlarda veya denizde yüzerken oldukça güneşe maruz kalıyoruz. Bu nedenle plajdayken düzenli olarak güneş kremi tazelemek ve güneşten korunmak çok önemlidir.

3)Güneş Gözlüğü

Güneş gözlüğü yaz aylarının vazgeçilmez aksesuarlarındandır. Bizi güneşten korumanın yanı sıra kombinlerimizin de tamamlayıcısı oluyorlar. Bu nedenle plaj günlerinde de plaj çantasında her zaman yerini almalıdır.

4)Yedek Mayo ve Bikini

Denizden çıktıktan sonra mayo veya bikininizi değişmektir ve ıslak kalmamak isteyebilirsiniz. Bunun için plaj çantasında yedek mayo veya bikini taşımak gerekebilir.

5)Şapkalar

Şapkalar bizi güneşten koruyan diğer bir eşyadır. Plaj gününüzde hasır bir şapka kullanarak hem güneşten korunabilir hem de hoş gözükebilirsiniz.

6)Saç Tokası

Denizde yüzmek saçlarımızın dağılmasına ve karışmasına sebep olabiliyor. Plajların sıcak ve nemli havası da saç toplama isteği uyandırabiliyor. Bu yüzden plaj çantanızda bir saç tokası bulunmalıdır.

7)Kitap

Plaj çantanıza kitap koyarak plaj ve güneş keyfinizi daha da arttırabilirsiniz.

8)Plaj Terliği

Ayaklarınızı kavurucu plaj kumlarından korumak için çantanızda daima plaj terliği bulundurmalısınız.

9) Plaj Kıyafeti

Plaj kıyafetine ihtiyacınız olmadığını düşünebilirsiniz fakat plajda olduğunuz tüm süre denizde yüzerek geçmeyebilir. Bu nedenle plaj kıyafetiniz çantanızda yerini almalıdır.

10) Nemlendirici veya Dudak Kremi

Plaj çantası içinde olması gerekenlerin en sonuncusu ise nemlendiricidir. Denizin tuzlu suyu cildinizi kurutacağı için nemlendiriciye veya dudak kremine ihtiyaç duyabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu