Dekorasyon

Teras Dekorasyonu İçin Fikirler

Günümüzde çarpık kentleşme yüzünden insanların nefes alacağı ortamların sayısı en aza düşürülmüştür. Bu dönemde yoğun iş stersinden ve günlük hayatın yoruculuğundan kurtulmak için tercih edilen teraslı evler, insanlara daha yaşanabilir ortamlar sağlamıştır. Betonlaşmanın yaygın olduğu ülkemizde teraslı bir eviniz varsa çok şanslısınız demektir. Çünkü evinizin terası sayesinde akşam işten geldikten sonra burada dinlenebilir ve çayınızı, kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Teras Dekorasyonu İçin Fikirler
Teras Dekorasyonu İçin Fikirler

Terasınızda keyif yapmak için öncelikle bu alanı yaşanabilir bir hale getirmeniz gerekir. Bunun için tercih edeceğiniz teras dekorasyonu çok önemlidir. Terasınızı modern ve rahat koltuklar ile döşeyerek akşamsefası yapabilirsiniz.

Terasını Çiçekler ile Süsleyin!

Teras dekorasyonunun vazgeçilmez aksesuarları olan canlı çiçekler, terasınıza canlılık katacak ve daha ferah bir görünüm kazanmasını sağlayacak. Terasınız da çiçekleri yerleştirirken yerleri iyi seçmeli ve gelişi güzel bir şekilde yerleştirme yapmamalısınız. Aksi takdirde hem kalabalık bir görünüm olacak hem de terasınızın küçük görünmesine neden olacaktır.

Teras Dekorasyonu İçin Fikirler
Teras Dekorasyonu İçin Fikirler

Terasınızı baştan aşağı yeniden dekore ettirmeyi düşünüyorsanız modern döşemeler yerine doğal taş kullanmanız terasınıza daha egzotik bir hava katacaktır. Teras dekorasyonu konusunda en önemli konulardan biri de mobilyaların ve aksesuarların ne renk olacağıdır. Tercih ettiğiniz doğal taş dekoresinin üzerine doğanın en güzel rengi olan yeşili tercih edebilirsiniz. Pozitif enerji kaynağı olan yeşil sizi hem ferahlatacak hem de ruhunuzu dinlendirecek. Yeşilin yanı sıra beyaz rengini de tercih ederek kendinizi bulutların üzerinde gibi özgür hissedebilirsiniz.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu