Moda

Vücut Tipine Göre Pantolon Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Vücut Tipine Göre Pantolon Seçimi Nasıl Olmalıdır? Kadınların vücudunu tanıyarak giyinmesi her zaman lehlerine olan bir durumdur. Bizde yazımızda vücut tipine göre pantolon seçimin nasıl olmalı bunu inceleyeceğiz.

Vücut tipine göre pantolon seçimi kadınların orantısız vücutlarını dengelemek adına oldukça önemlidir. Her tarzda oldukça sık tercih edilen pantolonlar kadınların vazgeçilmezi olsa da yanlış seçimler pek de şık olmayan sonuçlar ortaya çıkarabilir. Bu yüzden kadınların vücutlarını tanıması ve bu ölçülere uygun giyinmeleri yararlarına olacaktır. Bizde yazımızda vücut tiplerine göre pantolon seçimleri nasıl olmalı bunları vücut tiplerini başlıklar halinde vererek anlatmaya çalışalım.

1-) Armut Tipi Vücut

Armut tipi vücut üst kısmı ince alt kısmı daha geniş orantısız bir görünüm sağlar. Belin ince, kalçaların ve basenlerin geniş olması yüksek bel modellerin kalçayı daha da kalın göstermesine neden olur. Armut vücut tipine göre pantolonlar düşük bel ve boru paça olmalıdır.

2-) Dikdörtgen Vücut

Vücut kıvrımının olmadığı dümdüz inen hatlar vardır. Bu vücut tipinde skinny modelleri ve boyfriend jean pantolon seçimi yerinde olacaktır. Özellikle skinny jeanler de arka cepli modellerin tercih edilmesi kalçayı daha kalın gösterecektir. Düşük bel pantolonlar ise bel kısmının daha ince görünmesini sağlayacaktır.

3-) Kum Saati Vücut

İncecik bel, geniş kalçalar ve dolgun göğüs hatları ile her kadının sahip olmak istediği vücut tipidir. Hemen hemen her modelin yakışır. Bol paça ve düşük bel pantolonlar kum saati vücut için ideal seçimlerdir.

4-) Elma Vücut

Elma vücut tipinde vücudun üst kısmı geniş alt kısmı dardır. Büyük yada orta göğüsler ve ince bacaklar ile kıvrımsız bel bu vücut tipinin özellikleridir. Bacakların ince olması pek çok pantolon modelinin rahatlıkla tercih edilmesini sağlar. Dar paça jean, desenli ve renkli pantolonlar, havuç modeller tercih edebilirler.

5-) Üçgen Vücut

Omuzların geniş alt kısmın dar ve düz olduğu vücut tipidir. Yüksek belli ve kalçaları geniş gösteren havuç pantolonlar ile şalvar pantolonlar tercih edilebilir.

Yukarıda belirttiğimiz vücut tiplerine göre pantolon tipleri ile vücudunuzu olduğundan daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu