Güzellik

YIPRANMIŞ SAÇLAR İÇİN BAKIM

kuru-ve-yipranmis-saclar
kuru-ve-yipranmis-saclar

Yıpranmış saçlarınız için bakım yaparak Boya’ma, fön çekme ve düzleştirici cihazların kullanımı donrasında yıpranmaları en aza indirin. Dış görünüşe önem veren kadınlar düzenli yapılan sık sık uygulanan kuaför uygulamaları sonucunda yıpranmış saçlarıyla baş başa kalarak can sıkıcı bir durum hakini alır. Mevsim geçişlerinde de aşırı yıpranan saçlar genellikle bahar aylarında çok daha fazla özen isterler.

 

Yıpranmış Saçlarınız için 2 Doğal Bakım Maskesi

Yıpranmış Saçlara Bakım Maskesi

Etkisi: Kırık oluşumu çok ve bakımsız saçlar için en etkili besin maddesi olan zeytinyağı saçların tül ermesini önleyerek ve kırılarak kopmaları zaman geçtikçe azaltmaktadır.
Jojoba yağı ( 2 yemek kaşığı )
Zeytinyağı ( 1.5 çay bardağı )

Hazırlanışı: Verdiğimiz değerler  saç uzunluğunuza göre eksilip veya arttırılabilir. Cam bir  kase içerisinde 2 yağımızı da iyice karıştırıp saç diplerinden başlayarak uçlara kadar  yedirin ve tarak yardımcı ile saçlarınıza iyice işlemesini sağlayın. Bu karışımı Saçlarınızda yaklaşık 2 saat beklettikten sonra ılık su ile 1 kez şampuanlayarak yıkama işlemi yapın. Bu uygulamayı haftada 1 kere saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

 

Yıpranmış Saç Uçları İçin;

Etkisi: Saçlarının uçları kırılmış ve yıpranmış olan bayanlar eğer saçlarının onarılmasını istiyorsanız ve saçlarınızda elveda dediği nemi tekrar getirerek  mutlu olmak için hemen aşağıdaki maskeyi uygulayın.

Bal ( 1 tatlı kaşığı )
Yumurta ( 1 tane)( eğer saçınız uzun ise  2 tane de koyabilirsiniz )

Hazırlanışı: Tahta bir kaşık yardımı ile balı kaseye ekleyip üzerine yumurtayı kırın ardından iyice karıştırarak harmanlayın. Ortaya çıkan karışımı saçlarınıza iyice yedirerek uygulayın ve yarım saat bekletip saçlarınızı çok ılık su ile iyice temizleyin. 4 günde 1 kez bu uygulamayı saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu