Güzellik

Koltuk Altı Kararması

Kol Altınız Karardığı İçin Mutluluğunuzda mı Karardı

Kol altı kararması nedir? Nasıl tedavi edilir? Uzman Estetisyen Pervin Dinçer ile yapılan söyleşi…

koltuk altı kararması
koltuk altı kararması

Hava sıcaklıklarının bugünlerde hızla ısındığından dolayı gerek kadınlar gerekse erkekleri çok mutsuz eden hatta ve hatta kara kara bu konuyu düşündüren konuların başında koltuk altı kararması geliyor. Genelde de kolu açıkta olan  kıyafetlerin tercih edilmemesinde en büyük engel bu durum koltuk altı kararması, bu sıkıntıyı yaşayanların kollarını toplum içerisinde özgürce hareket ettirememelerine daha da kötüsü köşe bucak insanlardan saklanmasına neden olmaktadır.

Peki nedir bu kadınları mutluluğundan alıkoyan ve erkekleri çok aşırı derecede kısıtlayan bu koltuk altı kararması sıkıntısı. Koltuk altı kararması; kol altı bölgelerinde genellikle kalıtsal olan aşırı pigmentasyon sorunudur. Özellikle kadınlardaki östrojen hormonlarının etkisiyle koltuk altı bölgesinde, bacak aralarında, genital bölgede ve göbek deliği etrafında da görülebilmektedir. Bir diğer konu ise çok sık  deodorant tüketimi, koltuk altındaki tüy sorunu sebebiyle epilasyon aletinin çok sık kullanılması, yüksek derecede sıcak ağda kullanmak koltuk altı kararmasının baş nedenleri olarak gösterilir.

Özellikle teni esmer olan kadınlarda ve erkeklerde çok daha dikkat çekici bir görünüm alan koltuk altı kararmasının tedavisi için öncelik kesinlikle bir uzmana başvurmanızdır. Koltuk altı kararmanızın asıl sebebini işin uzmanı kişiler belirlendikten sonra tedavi yöntemi belirlenerek çözüme geçilir. Burada bir ince ayrıntı var ki; koltuk altınızın kararmasının asıl nedeni eğer bir hastalık ise, bu hastalığın acilen tedavi edilmesi gerekir. Fakat kıllanmayı gidermek amacıyla yapılan hatalı işlemlerin sonrasında da koltuk altı kararması görülebilir. Bunu önüne geçmek  için lazer yöntemle epilasyon tedavisi yapılarak başarılı bir sonuç alınabilir. Lazer yöntemi çok sık yapılmadığı için koltuk kararmasının önüne geçmiş olursunuz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu