Teknoloji

4 Kameralı Samsung Cep Telefonu

4 kameralı Samsung cep telefonu olan ve tüm dünya genelinde merakla beklenen Samsung Galaxy A9S ile ilgili detaylar gün yüzüne çıkmaya başladı.

Cep telefonu sektöründe rekabetin en süt seviyeye çıkması artık firmaların farklı ve bilinmedik teknoloji ve özelliklere yönelmesine neden olmuştur. Çünkü artık cep telefonu firmaları hem teknoloji hem de tasarımsal anlamında birbirine çok yaklaşmış durumdadır. Farklı özelliklere bu anlamda tüketicilerin daha çok dikkatini çekmektedir.

Samsung’un bu anlamda 4 adet arka kamera özelliğine sahip olacak ve bu özelliği ile şimdiden büyük bir ilgi uyandıran modeli olan Samsung Galaxy A9S modeline ilişkin detaylar ve kameraların özellikleri ile ilgili detaylar belli olmaya başladı.

İlk 4 Kameralı Telefon Modeli

Dünyanın ilk 3 kameralı akıllı telefonu özelliğine sahip olan Galaxy A7 2018 modelinin satı9şa sunulması sonucu boş durmayan ve bu özelliği bir seviye yukarı çıkaran Samsung firması 4 kameralı ilk telefonunu tanıtmak için gün saymaya başladı.  Bu anlamda daha resmi tanıtımı yapılmasa bile model ile ilgili birçok özellik gün yüzüne çıkmış durumda. Bu anlamda bu modelin en dikkat çekici yönü 4 arka kameraya sahip olması olarak gösterilmektedir. Bu 4 kameranın farklı durumlarda aynı anda devreye gireceği ifade edilmektedir. Bu açıdan cep telefonu kameraları için devrim niteliğinde bir yenilik olacağı ifade edilmektedir.

Bu 4 kameranın hangi durumlarda nasıl hizmet sunacağı ile ilgili olarak ise 24MP çözünürlüğünde f/1.7 aralıklı kamera ana kamera olarak hizmet sunacaktır. 5MP çözünürlüğündeki ikinci kamera ise derinlik verileri topluyor ve bulanıklık gibi efektlerde aktif olarak devreye gireceği ifade edilmektedir. Üç numaralı kamera ise 8MP çözünürlüğünde ve geniş açılı bir lense sahip olacağı ön görülmektedir. Son olarak 10MP çözünürlüğündeki dördüncü kamera ise 2x optik yakınlaştırma için devreye gireceği ifade edilmektedir. Bu sayede cep telefonu sektöründeki en geniş kamera kombinasyonu sağlanmış olmaktadır. Telefon 11 Ekim tarihinde tanıtılacağı açıklanmıştır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu