Teknoloji

İnstagram’da En Son Yenilik

Dünyanın ve ülkemizin en popüler sosyal medya platformlarından olan İnstagram yaptığı yenilik ve güncellemelerle oldukça beğeni toplamaktadır.

İnstagramda en son yenilik olarak birçok kullanıcının oldukça şikâyet ettiği ve yenilenen özelikle birlikte oldukça memnun kalacağı otomatik hikâye bölümlere ayırma özelliğidir. Bilindiği gibi geçmişte hikâye paylaşanlar en fazla 15 saniye paylaşabilmekte ve daha uzun olan hikâyelerinin bu anlamda parçalara ayırarak paylaşmak zorunda kalmaktaydılar. Bu durum hem uzun zaman almakta hem de bazı sorunlara yıl açabilmekteydi.

Yeni gelen özellik sayesinde artık İnstagram kullanıcıları videoları bölmek için zaman ayırmasına gerek kalmadan hikâye paylaşımları otomatik olarak 15 saniyelerde bölünebilecektir. Yapılan değişiklikle artık daha uzun videoların hikâyelerde paylaşılması daha kolay bir hale getirilmiştir. Özellikle otomatik olarak yapılması bu özelliğin oldukça işlevsel olarak kullanılabileceği anlamına gelmektedir.

Rekabet İle Birlikte Yenilikler Kapıda

Her ne kadar İnstagram günümüzde en popüler ve en etkileşimli sosyal medya platformu olsa da geçmişte Facebook tarafından yapılan yanlışlara düşmemekte kararlı görünmektedir. Çünkü geçmişte oldukça uzun bir süre dünyanın en popüler ve en etkileşimli sosyal medya platformu olan Facebook kullanıcılardan gelen şikâyetlere kulak tıkayıp yaptığı yeniliklerin insanlar için oldukça karışık gelmeye başlaması sonucu hızla popülerliğin yitirerek ilk sıradaki yerini İnstagram’a kaptırmış durumdadır.

Bu sebeple İnstagram son dönemlerde ardı ardına yenilik ve güncelleme haberleri ile ekrana gelmektedir. Bu anlamda gerçekleştirilen yeniliklerin çok büyük bir çoğunluğu ise kullanıcıların istek ve talepleri doğrultusunda gerçekleştirildiği görülmektedir. En son yapılan dedikodular neticesinde artık kişin kendi ana sayfasında 1 dakikadan daha uzun süreli video paylaşımı yapabileceği ifade edilmektedir. Her ne kadar bu durumun bazı sakıncaları olsa da İnstagram belirli bir süre sınırlaması ile 1 dakikalı video paylaşma süresinin bir miktar daha yukarı çekebileceği ifade edilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu