Moda

Bohem Tarzı Elbiseler

Bohem Tarzı Elbiseler

2015 yılına damgasını vuran bohem tarzı, genel olarak tüm giysilere yansımıştır. Dağınık giyim tarzı olarak adlandırılan bu stili, yaz aylarında giyilen geniş ve rahat elbiseler ile rahatça yansıtmak mümkündür. Yılın öne çıkan renkleri; sarı, mavinin her tonu, yeşilin her tonu karıştırılmış desenli kumaşlardan dikilen bu elbiseler, sıcak yaz aylarını rahat geçirme olanağı yaratır.

Desenli Kumaşlardan Üretilen Bohem Elbiseler

Son birkaç yıldır, yaz aylarında sık kullanılan şifon, desenli kumaşlar ile dikilen bohem tarzı elbiseler, genellikle astar kullanılmadan giyilir. Altına giyilen elbisenin renklerinde bir çamaşır, bu elbiseleri farklı kılmaktadır. Mini ve midi modelleri mevcuttur. Romantik bir görüntü oluşturmak amacı ile yaz aylarında genellikle uzun modelleri tercih edilmektedir.

Bohem Tarzı Elbiseler Ne Tür Ayakkabı Ve Çantalar İle Kullanılır?

Hafif kumaşlardan dikilen bu elbiseler; yazlık açık ve bantlı ayakkabılar ile yılın modasını yansıtan bir görüntü yakalamaktadır. Boyu kısa bayanların, bu yıl fazlaca kullanılan nude renk ayakkabılar tercih etmesi, boylarını uzun gösterecek ve renkli elbise ile uyum oluşturan bir görüntü ortaya çıkartacaktır. Renkli portföy çantalar ve abartısız düz renk takılar bu giysiyi tamamlayan bir görüntü oluşturur.

Bohem Tarzı Elbiseler Hangi Ortam İçin Uygundur?

Düğün sezonunun açıldığı bu günlerde, bohem elbiseler ile kır düğünlerine, akşam davetlerine gitmek mümkündür. Bu gösterişli elbiseler ile uyumlu hafif tonlarda bir makyaj yapılarak, şık bir düğün veya davet kombini oluşturma imkânınız bulunur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu